نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

خرید تضمینی دام نقش بسزایی در رونق درآمد و اشتغال عشایر دارد

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه مدیریت صادرات و واردات دام باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: خرید تضمینی دام نقش بسزایی در رونق درآمد و اشتغال جامعه عشایری دارد. با بیان اینکه باید صادرات و واردات دام مدیریت شود، گفت: هر فرد عشایر به صورت نامحدود تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان می‌تواند تسهیلات با ضمانت زنجیره‌ای دریافت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کرمعلی قندالی در نشست تشکل‌ها، نمایندگان و نخبگان بخش کشاورزی خراسان جنوبی با حضور وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مشکل انباشت دام صرفاً در خراسان جنوبی نیست بلکه در کل کشور وجود دارد و نیازمند تسریع در تصمیم گیری‌ها است، تاکید کرد: مدیریت صادرات و واردات دام باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی دام نقش بسزایی در رونق درآمد و اشتغال جامعه عشایری دارد، گفت: هر فرد عشایری می‌تواند به صورت نامحدود تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات با ضمانت زنجیره‌ای دریافت کند.

قندالی با بیان اینکه سهم عشایر در نهاده‌های دامی باید افزایش یابد، اظهار داشت: بیش از 14 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات به عشایر خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

رئیس سازمان عشایر ایران ادامه داد: اگر این تسهیلات توسط خانوارهای عشایری جذب شود 14 میلیارد تومان دیگر هم به عشایر استان تسهیلات  اختصاص می‌دهیم.

وی یادآور شد: در چند سال اخیر بیش از 31 میلیارد و 900 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به عشایر استان اختصاص یافته که برای امسال نیز شش میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٥ مهر ١٣٩٩ - ١١:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: