پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران: خدمات تعاونی های عشایری باید به دست عشایر واقعی برسد

رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد: خدمات تعاونی های عشایری و امور عشایر در استان ها باید به دست عشایر واقعی برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شایان نادری در نشست بررسی آمار عشایر استان‌های خوزستان و چهارمحال ‌و‌ بختیاری در سالن کوچ، تاکید کرد: موضوع سرشماری جامعه عشایری و اختلافات آماری در این خصوص باید یک بار برای همیشه برطرف شود تا خدماتی که توسط تعاونی های عشایری و امور عشایر استان ها ارائه می شود به دست عشایر واقعی برسد.

وی با اشاره به اختلاف آمار عشایر در سامانه سرشماری مرکز آمار ایران و آمار عشایر عضو تعاونی های عشایری، گفت: باید پیگیری شود تا این اختلاف در آمار هرچه سریع تر برطرف و کسانی که عشایر نیستند ولی نام آنان در سامانه سرشماری ثبتی مبنایی ثبت شده، حذف شوند.

نادری افزود: در یکی از استان ها اختلاف 40هزار نفری بین آمار سرشماری ثبتی مبنایی و تعاونی های عشایری در خصوص جمعت عشایری وجود دارد که این به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و باید با نظارت امور عشایر استان ها آمار عشایر واقعی احصاء شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: دستگاه ناظر بر فعالیت و خدماتی که تعاونی های عشایری می دهند، امور عشایر استان ها هستند و سازمان نیز حمایت لازم را در این خصوص انجام می دهد.

فضل خرم مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان و برزو منصوری مدیرعامل صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر نیز در این نشست در خصوص نحوه ارائه خدمات به عشایر و مشکلاتی که اختلاف آمار عشایر در استان ها در این زمینه ایجاد کرده، توضیحاتی ارائه دادند.

سیداسکندر موسوی زاده و محمد محمدی مدیران‌کل امور عشایر استان های خوزستان و چهارمحال ‌و بختیاری نیز گزارشی از اختلاف آمار ثبت شده در سامانه سرشماری ثبتی مبنایی با تعاونی های عشایری و پیگیری های صورت گرفته برای برطرف کردن مشکلات در این زمینه ارائه دادند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ تير ١٤٠٣ - ١٨:٤٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: