پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


۵۲ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر خراسان شمالی اختصاص داده شد

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: امسال ۵۲میلیارد تومان تسهیلات به عشایر خراسان شمالی اختصاص شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها،محمدحسن محمدی کوشکی با اشاره به حمایت‌های دولت سیزدهم از عشایر خراسان شمالی برای تامین امنیت غذایی استان، اظهار داشت: 600 تا 700 هزار راس دام سبک در اختیار عشایر خراسان شمالی است و 35درصد تولید گوشت قرمز استان را بر عهده دارند.

وی با اشاره به حمایت های صورت گرفته از عشایر برای جلوگیری از فروش بره‌های نابالغ و خام فروشی، افزود: در اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز توسط عشایر استان، اصلاح نژاد، اصلاخ تغذیه و نگهداشت دام‌ بالغ دیده شده است.

محمدی کوشکی گفت: در سال‌های اخیر که شرایط اقتصادی عشایر و دامداران سخت شده دولت برای حفظ زنجیره تولید اقدام به حمایت‌های مالی در قالب پرداخت تسهیلات دامدار کارت و عقد قرارداد برای خرید تضمینی گوشت از عشایر در ازای تحویل نهاده‌ دامی مدت‌دار کرده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی افزود: در سال جاری 63میلیارد تومان اعتبار برای تامین نهاده‌ دامی عشایر به صورت حمایتی احتصاص داده شده و 52میلیارد تومان نیز تسهیلات در اختیار عشایر استان قرار گرفته است.

وی گفت: 30هزار تن نهاده دامی توسط شش شرکت تعاونی عشایری در استان بین عشایر خراسان شمالی توزیع شده که سبب ایجاد شرایط مناسب در تامین امنیت غذایی خراسان شمالی شده است.

محمدی کوشکی یادآور شد: 5800 خانوار عشایری در خراسان شمالی زندگی می کنند که دوهزار نفر از آنان یکجانشین شده‌اند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ تير ١٤٠٣ - ١٧:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: