پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


بازارچه دائمی برای عرضه تولیدات عشایر همدان راه اندازی می شود

رئیس امور عشایر همدان از راه‌اندازی بازارچه دائمی برای عرضه مستقیم تولیدات عشایر این استان ظرف دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، جعفر کاویانی دلشاد گفت: وجود بازارچه دائمی فروش محصولات و صنایع دستی عشایر استان یکی از نیازهای ضروری عشایر است که ظرف دو ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: در بلوار ارم زمینی به مساحت 2000مترمربع برای ایجاد بازارچه دائمی عرضه تولیدات عشایر استان همدان درنظر گرفته شده که با قیمت‌گذاری توسط کارشناس و واگذاری آن، نسبت به راه اندازی این آن اقدام خواهد شد.

کاویانی دلشاد ابراز کرد: با ایجاد این بازارچه محصولات تولیدی عشایر همدان و صنایع دستی تولیدی آنان با نظارت بهداشتی و به صورت مستقیم به مصرف کنندگان عرضه می‌شود.

تولید سالیانه ۲۸۰تن پشم گوسفند توسط عشایر همدان

رئیس امور عشایر استان همدان همچنین از پیگیری راه‌اندازی سایت گردشگری عشایر در منطقه "گیان" شهرستان نهاوند و تولید سالیانه ۲۸۰تن پشم گوسفند توسط عشایر استان خبر داد.

وی اظهار کرد: متاسفانه بخش اعظم پشم تولید شده عشایر استان به دلیل هزینه‌های بالای پشم چینی و خرید پشم به قیمت نازل، دور ریز می‌شود.

کاویانی دلشاد با بیان اینکه پشم تولیدی عشایر همدان از نوع ضخیم و در رده پشم متوسط محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: درحال حاضر هزینه هر کارگر برای پشم چینی هر رأس گوسفند ۲۵هزار تومان است این در حالیست که هر کیلوگرم پشم 7 تا ۱۰هزار تومان خریداری می‌شود و به دلیل عدم صرفه اقتصادی، عشایر پشم تولیدی را دور ریز کرده یا می‌سوزانند.

 رئیس امور عشایر استان همدان میزان تولید پشم هر رأس گوسفند را ۹۰۰گرم تا یک کیلوگرم عنوان کرد و ادامه داد: دنبال این هستیم پشم تولیدی عشایر استان فرآوری، بسته‌بندی و در بافت فرش مورد استفاده قرار گیرد و این موضوع در پاییز و یا بهار سال آینده همزمان با پشم چینی عشایر اجرا می شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ تير ١٤٠٣ - ١٧:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: