پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

آموزش عشایر با هدف بهبود امنیت غذایی در فارس باید در اولویت قرار دارد

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: آموزش عشایر با هدف بهبود امنیت غذایی در فارس باید متناسب با شرایط زندگی عشایر در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، عبدالحمید کریمی در نشست  بررسی وضعیت اجرای سند دانش‌بنیان امنیت غذایی به میزبانی امور عشایر فارس، بیان کرد: آموزش باید مبنای تولید عشایر و در اولویت قرار گیرد و سرفصل‌های دوره‌های آموزشی نیز باید متناسب با شرایط زندگی عشایر تنظیم شود.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها و اتحادیه‌های عشایری از پتانسیل بالایی برای سرگروهی و توسعه دوره‌های آموزشی برخوردار هستند و باید از این ظرفیت برای آموزش عشایر و تقویت امنیت غذایی استفاده کرد.

 رئیس آموزش بهره برداران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی فارس نیز در این نشست با بیان اینکه آموزش عشایر باید در اولویت قرار گیرد، گفت: عشایر فارس از شهریور 14022 تا به امروز ده هزار و 240 نفر- روز در موضوعات دامپروری، گیاهان داروئی، زراعت و باغبانی، بوم‌گردی، منابع طبیعی و بازاریابی محصولات عشایر آموزش دیدند و این دوره‌ها تا شهریوزماه سال جاری ادامه دارد.

 مسئول زنجیره ارزش مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی فارس نیز ابراز کرد: در زنجیره ارزش باید تمام پتانسیل‌ها از زمان تولید تا رسیدن به دست مشتری،  مدنظر قرار گیرد. 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ خرداد ١٤٠٣ - ١٣:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: