پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


کوچ بهاره عشایر اردبیل تا 20 خرداد ادامه دارد

مدیرکل امور عشایر اردبیل گفت: کوچ بهاره عشایر استان به مناطق ییلاقی از 13خرداد آغاز شده و تا 20خرداد ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، حاتم طهماس‌پور اظهار داشت: در شورای عشایری اردبیل تصمیم گرفته شد کوچ عشایر استان از 13خرداد آغاز و تا 20خرداد ادامه یابد.

وی افزود: امسال به دلیل بارش های مناسب بهاری و ترسالی و شرایط آب و هوایی خاص، کوچ عشایر اردبیل با تأخیر آغاز شده است.

طهماس‌پور وضعیت مراتع ییلاقی در استان اردبیل را مناسب دانست و گفت: عشایر شرایط حساس مراتع را در نظر بگیرند و از ورود دام مازاد و بیش از ظرفیت به مراتع خودداری کنند.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل با اشاره به همکاری راهداری، آب و فاضلاب، پلیس راه، بهداشت و درمان و سایر دستگاه ها در تسهیل در کوچ عشایر با محوریت امور عشایر استان، گفت: تلاش می کنیم آرد، نهاده‌های دامی، کپسول گاز و بسته‌های بهداشتی مورد نیاز عشایر کوچرو را تامین کنیم تا عشایر در بهترین شرایط کوچ خود را انجام دهند.

وی با اشاره به فعالیت اکیپ‌های ثابت و سیار در مسیر کوچ، خاطرنشان کرد: کوچ شبانه به هیچ وجه مناسب نیست ضمن اینکه عشایر کوچنده می بایست هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از حرکت در مسیر سیلاب‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.

طهماس‌پور بر بیمه دام توسط عشایر استان تاکید کرد و یادآور شد: هرساله عشایر کوچرو استان اردبیل در این فصل از سال به مناطق ییلاقی کوچ می کنند و تا پایان تابستان در این مناطق مستقر می شوند و از اوایل پاییز به مناطق قشلاقی خود باز می گردند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٣ - ٢٠:٤٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: