پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


جشنواره "طعم کتاب با عشایر"در لرستان برگزار می شود

جشنواره "طعم کتاب با عشایر" با هدف ارائه خدمات فرهنگی در مناطق عشایری لرستان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، نشست هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره "طعم کتاب با عشایر" در لرستان با حضور حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان سرپرست کتابخانه‌های عمومی لرستان و هوشنگ نورمحمدی مدیرکل امور عشایر استان برگزار شد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: کتابخانه با همه امکانات به میان عشایر استان می‌رود و به ویژه به کودکان و نوجوانان عشایر خدمت‌رسانی می کند و برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور متعددی نیز برای گروه‌های سنی مختلف برگزار می شود.

حجت‌الاسلام سبزیان افزود: خدمت‌رسانی به عشایر وظیفه همه مسئولان و دستگاه‌ها است و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در راستای برقراری عدالت اجتماعی، جشنواره "طعم کتاب با عشایر" را برگزار می کند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره "طعم کتاب با عشایر" تاکنون در چند استان برگزار شده، گفت: مقدمات برگزاری این جشنواره در استان لرستان نیز فراهم شده و در آینده ای نزدیک برگزار می شود.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی لرستان افزود: نیازمند مساعدت دستگاه‌های مرتبط از جمله امور عشایر، هلال احمر، بهداشت و درمان، دامپزشکی و بسیج عشایر در برگزاری این جشنواره هستیم.

مدیرکل امور عشایر لرستان نیز با اشاره به ضرورت ارائه خدمات فرهنگی در مناطق عشایری، از برگزاری جشنواره "طعم کتاب با عشایر" در لرستان استقبال کرد و گفت: آماده هرگونه همکاری با کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری این جشنواره هستیم.

هوشنگ نورمحمدی جمعیت عشایری لرستان را ۱۴هزار خانوار در قالب ۱۳ایل و ۱۵طایفه عنوان کرد و افزود: جامعه عشایری لرستان 5درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند و این جمعیت شش ماه از سال را در مناطق قشلاقی جنوب لرستان و شمال استان های ایلام و خوزستان مستقر می‌شوند.

وی احداث راه، تأمین آب، احداث جایگاه‌ توزیع نفت و گاز، تبدیل اراضی دیم به آبی، طراحی سایت اسکان، اجرای طرح‌های مطالعاتی و آموزش فنی و حرفه‌ای در مناطق عشایری را از جمله فعالیت‌های عمرانی و زیربنائی و خدمات رسانی امور عشایر لرستان در سال جاری عنوان کرد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٣ - ١٩:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: