پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پایداری آب ۳۰هزار نفر از عشایر مغان

کلنگ ارتقای تصفیه‌خانه گلمالی پارس‌آباد مغان زده شد

کلنگ طرح ارتقای تصفیه‌خانه گلمالی پارس‌آباد با هدف تامین و پایداری آب ۳۰هزار نفر از عشایر مغان زده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، طرح آبرسانی به مغانسر پارس‌آباد در مراسمی به بهره‌برداری رسید و کلنگ طرح ارتقای ظرفیت تصفیه‌خانه ناحیه گلمالی این شهرستان با هدف تامین آب عشایر منطقه زده شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل در مراسم کلنگ زنی طرح ارتقای تصفیه‌خانه آب ناحیه گلمالی پارس‌آباد، هدف از اجرای این طرح را تامین و پایداری آب برای ۳۰هزار نفر از عشایر مغان عنوان کرد و افزود: در این طرح ۷۰میلیارد تومان برای تامین۸۰لیتر آب در ثانیه هزینه خواهد شد.

مسعود خیرجو با اشاره به تقویم کوچ عشایر به ییلاقات استان، اظهار امیدواری کرد این طرح تا مهرماه سال جاری که زمان کوچ پاییزه و بازگشت عشایر به قشلاقات دشت مغان است تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی همچنین در مراسم بهره‌برداری از طرح آبرسانی به مغانسر، اظهار کرد: برای اجرای این طرح که آب شرب 3500نفر از اهالی منطقه را تامین می‌کند، ۱۰میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است.

خیرجو گفت: بسیج سازندگی سپاه به عنوان پیمانکار خطوط انتقال آب در اجرای این طرح همکاری کرده و بنیاد برکت نیز لوله‌های مورد استفاده برای انتقال آب را تامین کرده است.

مُغانسَر از شهرهای استان اردبیل در شهرستان پارس‌آباد است که در آبان‌ماه ۱۳۸۷با تجمیع روستاهای "تازه‌کند قدیم" و "تازه‌کند جدید" ایجاد شد و در سال ۱۳۹۸نام آن از "تازه کند" به مغانسر تغییر داده شد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٣ - ١٨:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: