پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام:

عشایر حافظ امنیت و از مرزهای کشور پاسداری می کنند

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام گفت: عشایر حافظ امنیت کشور بودند و اشخاصی همچون رئیس علی دلواری از مرزهای کشور دفاع می کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، به منظور گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15خرداد مراسمی با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و مدیران و کارکنان سازمان و سخنرانی "محمدمهدی عبدخدایی" از همرزمان شهید سیدمجتبی نواب صفوی برگزار شد.

 عبدخدایی، تنها بازمانده فدائیان اسلام، در این مراسم با شرح خاطراتی از تاریخ معاصر ایران، با بیان اینکه من امام و شهید نواب صفوی را در منزل پدری ملاقات کردم و از نزدیک با این بزرگان آشنایی دارم، گفت: امام خمینی (ره) تنها یک فقیه و فیلسوف نبود بلکه یک شخصیت نظریه پرداز داشت و با نظریه هایش اندیشه های سوسیالیستی، اومانیستی و ماتریالیستی را کنار گذاشت و انقلاب اسلامی را پدید آورد.

وی با اشاره به خلع سلاح کردن عشایر توسط رضا شاه، اظهار داشت: عشایر در آن زمان هم حافظ امنیت کشور بودند و اشخاصی همچون رئیس علی دلواری از مرزهای کشور دفاع می کردند.

عبدخدائی ادامه داد: اما عشایر را خلع سلاح کردند و سربازی اجباری پدید آوردند تا سربازان حافظ مرزهای کشور باشند و دیدیم که سربازان در زمان اشغال ایران توسط نیروی های روسیه از شمال و آمریکا و انگلیس از جنوب دو ساعت هم نتوانستند دوام بیاورند.

محمدمهدی عبدخدائی در حال حاضر 88 سال سن دارد  (تولد 1315) و از قدیمی ترین اعضای فدائیان اسلام است که دبیرکلی این جمعیت را برعهده دارد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ خرداد ١٤٠٣ - ١٢:٥٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: