پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران: آمار جمعیت جامعه عشایری کشور باید بروزرسانی شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد: آمار جمعیت جامعه عشایری کشور باید ب­روزرسانی شود چراکه انجام برنامه‌ریزی‌ برای آنان دقیق تر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، "شایان نادری" در اولین گردهمایی مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور در سال 1403، با تاکید بر ب­روررسانی و شفاف‌سازی آمار جمعیت جامعه عشایری کشور، اظهار داشت: شفاف شدن آمار منجر به درک بهتر وضعیت واقعی زندگی جامعه عشایری و برنامه ریزی دقیق تر و ارائه خدمات بهتر به عشایر واقعی می‌شود.

وی افزود: باید به عشایر واقعی خدمات بدهیم و کسی که عشایر نیست نباید از خدماتی که حق عشایر واقعی است برخوردار شود.

نادری با اشاره به اهمیت انجام پروژه‌های مطالعاتی در حوزه عشایر، گفت: خروجی پروژه‌های مطالعاتی در حوزه عشایر باید دقیق و شفاف و با برش استانی باشد و بدانیم یک پروژه مطالعاتی از چه نقطه‌ای آغاز شده و به کجا رسیده‌ایم و لازم است دفتر مطالعات سازمان به صورت منسجم در جهت انجام پژوهش های راهبردی گام بردارد.

نادری بیان داشت: مدیران باید برای آشنایی با سیاست‌ها، برنامه ها و راهبردهای سازمان، شیوه نامه های ابلاغی از سوی سازمان را با دقت مطالعه و از سیاست های ابلاغی تبعیت و آنها را سرلوحه کار خود قرار دهند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به شروع کار مجلس دوازدهم، تاکید کرد: مدیران امور عشایر در استان ها برای خدمات‌رسانی بهتر به جامعه عشایری باید به صورت مستمر با نمایندگان مجلس در تعامل باشند و آنها را در جریان فعالیت ها قرار دهند.

وی با اشاره به انتصاب‌های جدید در سازمان، بر لزوم تلاش مضاعف توام با دقت در انجام کارها و هماهنگی بیشتر با سیاست ها و برنامه های جدید سازمان و ایجاد تحول در رویه‌ها برای عملکرد بهتر در ارائه خدمات به جامعه عشایری تاکید کرد.

نادری خطاب به مدیران با بیان اینکه تکالیف زیادی در خدمات‌رسانی به جامعه عشایری داریم، افزود: با بررسی عملکرد چند استان به این نتیجه رسیدیم که نیازمند تغییر رویه در اجرا و نظارت بر پروژه‌های عمرانی در مناطق عشایری هستیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران یادآور شد: برای پیشگیری از مفسده، باید پروژه‌های عمرانی به‌صورت قانونی و از طریق سامانه به متقاضیان واجد شرایط واگذار شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٧ خرداد ١٤٠٣ - ١٢:٥٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: