پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


عشایر سیستان و بلوچستان در کمپ های نوروزی از مسافران استقبال می کنند

نوروز امسال نیز همانند سال گذشته، سیاه چادرهای عشایر سیستان و بلوچستان در ورودی شهرهای استان، میزبان مسافران و گردشگران خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب، گفت: بهار و نوروز امسال نیز عشایر استان با برپایی سیاه چادرهای خود در ورودی شهرها، میزبان مسافران نوروزی می باشند.

کمالی افزود: نوروزگاه های عشایری ضمن اینکه فرصتی برای معرفی شیوه زندگی و فرهنگ عشایر است، فرصتی نیز برای فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات و تولیدات عشایر با قیمت مناسب به مسافران و گردشگران در ایام نوروز می باشد.

وی گفت: برپایی و استقرار سیاه چادرها و کپرهای عشایر در کیلومتر 30 و 60 ورودی شهرها، ضمن عرضه تولیدات و صنایع دستی عشایر، مکانی نیز برای استراحت موقت مسافران و رانندگان و در نتیجه کاهش تصادفات جاده ای می باشد.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان ابراز داشت: نوروزگاه های عشایری که برای سومین سال متوالی است در ورودی شهرهای استان برپا می شوند، در سال های گذشته مورد استقبال مسافران و گردشگران نوروزی قرار گرفت و عشایر نیز توانستند از این ظرفیت استفاده کنند و بخشی از تولیدات خود را به فروش برسانند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١ اسفند ١٤٠٢ - ٠٩:٣٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: