پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مصدوم شدن عشایر گیلانغرب در پی انفجار مهمات دوران جنگ تحمیلی

انفجار مهمات به جای مانده از جنگ تحمیلی در گیلاتغرب، منجر به مصدوم شدن یکی از عشایر این شهرستان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گیلانغرب در گفت و گو با ایرنا در خصوص جزئیات این حادثه، گفت: پس از اعلام مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰مبنی بر یک مورد انفجار مهمات برجای مانده از دوران دفاع مقدس در یکی از دشت های گیلانغرب (بسارات)، تیمی از ماموران به سرعت در محل حاضر شدند.

شیدا نوربخش افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد یکی از عشایر کوچ رو منطقه مشغول کندن و جمع آوری بوته های خشک بوده که با مهمات به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی برخورد می کند.

وی ادامه داد: در جریان این انفجار و اصابت ترکش، این فرد از ناحیه سر و صورت و دست و پا مجروح و توسط عوامل امدادی به یکی از مراکز درمانی انتقال داده می شود.

نوربخش به افرادی که در روستاها و حوالی مناطق مرزی غرب کرمانشاه زندگی می کنند توصیه کرد از دستکاری اشیاء باقی مانده از زمان جنگ خودداری کنند و در صورت مشاهده موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، هفدهم بهمن ماه سال جاری در یک فقره انفجار مین از دوران جنگ تحمیلی در منطقه "بان سارات" از توابع دهستان "ویژه نان" شهرستان گیلانغرب، سه نفر زخمی شدند که با توجه به شدت جراحت وارده، یکی از مصدومان پس از گذشت چند روز درگذشت.

شهرستان گیلانغرب در استان کرمانشاه در زمان جنگ تحمیلی بارها هدف بمباران و گلوله باران رژیم بعث قرار گرفته بود.  بخشی از مین‌های عمل نکرده در زمان جنگ، بر اثر عواملی همچون سیلاب، رانش زمین و فرسایش خاک به نقاط غیردسترس منتقل شده‌اند و باعث جابه‌جایی از اعماق زمین و انتقال به سطح می‌شوند.

مراسم پایان پاکسازی ۷۰۰هزار هکتار از زمین های آلوده به مین در استان کرمانشاه بهمن ماه سال 1391 برگزار شد با این وجود تاکنون چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقی مانده از زمان جنگ تحمیلی گزارش شده است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ بهمن ١٤٠٢ - ٢٣:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: