پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد: زندگی عشایر در مسیر تولید، اشتغال و اقتصاد است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: زندگی عشایر در مسیر تولید، اشتغال و اقتصاد است و این فرهنگ باید به افراد جامعه و نسل امروز انتقال پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، رئیس سازمان امور عشایر ایران در هشتمین روز از دهه فجر در سفر به یاسوج به دیدار نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد رفت.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج در این دیدار با تبریک انتصاب شایان نادری به عنوان رئیس سازمان امور عشایر کشور، گفت: مایه خرسندی است که فرزندی از جنس عشایر از این استان در این جایگاه قرار گرفته و به جامعه عشایری خدمت می کند.

آیت الله سیدنصیر حسینی اظهار داشت: عشایر جامعه ای مولد هستند و زندگی آنان خودگردان و برپایه اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: ریشه مردم ما عشایری و مبتنی بر این نوع زندگی است و امروز نیز در بخش‌هایی از کشور این شیوه زندگی ادامه دارد.

امام جمعه یاسوج با تاکید بر اینکه فرهنگ و سنت‌های عشایر باید حفظ شود، افزود: عشایر در هر منطقه و اقلیمی فرهنگ و سنت‌های ارزشمندی دارند که باید حفظ شوند.

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه زندگی عشایر در مسیر تولید، اشتغال و اقتصاد است، ادامه داد: فرهنگ تولید در زندگی عشایر باید به افراد جامعه و نسل امروز انتقال پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عشایر زندگی آبرومند و شرافت مندانه‌ای دارند، گفت: امروز بیکاری به عنوان یک معضل مطرح است به گونه‌ای که مردم به ویژه جوانان تا حدودی تنبل شده اند و این ناشی از خارج شدن از روحیه و فرهنگ عشایری است.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد ۷۰هزار نفر جمعیت عشایری دارد که باید به نیازمندی های آنان رسیدگی شود، افزود: در سفر روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی به استان این موارد انتقال داده شد.

آیت الله حسینی خاطرنشان کرد: عشایر به تامین نیازهای جامعه کمک می‌کنند و با سرمایه ای اندک درحال تولید هستند که کار بسیار ارزشمندی برای کشور محسوب می‌شود.

امام جمعه یاسوج در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرارسیدن دهه فجر، اظهار داشت: جمعیت عشایری در دوران انقلاب به پیشواز رفتند و از پیام امام خمینی (ره) استقبال و حمایت کردند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عشایر در دوران جنگ تحمیلی نیز زحمات زیادی را متحمل شدند و امروز نیز با کمترین هزینه خدمات بزرگی یه جامعه ارائه می‌دهند.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٠ بهمن ١٤٠٢ - ١٥:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: