پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سیل 90درصد از راه های عشایری گچساران را مسدود کرد

بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل، ۹۰درصد از راه های عشایری گچساران در کهگیلویه و بویراحمد مسدود شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، رئیس امور عشایر گچساران گفت: 1000کیلومتر راه عشایری در گچساران وجود دارد که ۷۰۰کیلومتر از این راه ها در چند ماه اخیر بازگشایی شده بود.

منصور الوندفر ادامه داد: بر اثر بارندگی های شدید و جاری شدن سیل در چند روز گذشته ۹۰درصد از راه های عشایری شهرستان مسدود شده و راه هایی که در چند ماه اخیر بازگشایی شده بود نیز تخریب شده است.

 وی با اشاره به اینکه عشایر گچساران در ۷۴نقطه شهرستان مستقر هستند، گفت: تاکنون ۱۵خانوار عشایری اعلام خسارت کرده اند که این خسارت ها شامل چادر، وسایل منزل، مابحتاج خوراکی و از بین رفتن دام است.

رئیس امور عشایر گچساران ابراز کرد: برای بازسازی راه های تردد عشایر گچساران، با کمبود ماشین آلات به خصوص لودر و گریدر روبرو هستیم و از مسئولان انتظار داریم ما را در بازگشایی این راه ها با تامین ماشین آلات مورد نیاز کمک کنند.

  الوندفر گفت: راه‌های تخریب شده در مناطق کوه گود گل، خشاب، کمر زرد، دریلا، باباکلان، آبگندی، چهار تنگ، هلیگان، خشاب، کمر زرد، تنگ دالین، گچ عوض، گچ ترابعلی و سدخاکی واقع شده است.

وی یادآور شد: در گچساران دوهزار خانوار عشایری با جمعیتی بیش از ۱۲هزار نفر در مناطق دریلا، باباکلان، هلیگان کمر زرد، تنگ دالین، گچ عوض، گچ ترابعلی و سدخاکی سکونت دارند.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٣ آذر ١٤٠٢ - ١٣:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: