پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران:

عشایر با دامداری 35درصد از صنایع دستی کشور را تولید می کنند

معاون سازمان امور عشایر ایران گفت: دامداری شغل اصلی عشایر است با این وجود، 35درصد از صنایع دستی کشور را نیز تولید می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مهدی میزبان در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی در بیرجند، در گفتگو با غرفه داران عشایری، مشکلات و دغدغه‌های آنان را مورد بررسی قرار داد.

وی با اشاره به اهمیت نقش صنایع دستی در زندگی عشایر، اظهار داشت: دامداری شغل اصلی عشایر است با این وجود، 35درصد از صنایع دستی کشور را نیز تولید می کنند.

میزبان صنایع دستی را یکی از میزهای چهارگانه تنوع بخشی به مشاغل عشایر عنوان کرد و گفت: شرکت در نمایشگاه ها و عرضه مسقیم تولیدات و کسب درآمد، در برندسازی محصولات عشایر و آشنایی با حوزه فروش و بازاریابی بسیار موثر است.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران در این بازدید با حضور در برنامه زنده تلویزیونی "شب های زعفرانی" و مصاحبه با خبرنگاران، فعالیت ها و برنامه های سازمان بویژه در حوزه صنایع دستی را تشریح کرد.

عشایر خراسان جنوبی در این نمایشگاه با برپایی چندین سیاه چادر و غرفه، صنایع دستی و تولیدات و آداب و رسوم و سبک زندگی خود را به نمایش گذاشتند.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢ آذر ١٤٠٢ - ١٧:٤٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: