پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


کشت ۳۰۰ هکتار گیاه دارویی در اراضی دیم عشایر همدان

تسهیلات مشاغل غیر از دامداری به عشایر همدان پرداخت می شود

رئیس امور عشایر استان همدان گفت: برای ایجاد مشاغل غیر از دامداری در مناطق عشایری همدان، تسهیلات بانکی پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، جعفر کاویانی‌دلشاد با بیان اینکه از محل تبصره ۱۸و ماده ۵۲ مبلغ ۱۶میلیارد تومان تسهیلات به عشایر استان پرداخت شده، اظهار کرد: مشاغل زنبورداری، کشت گیاهان دارویی، صنایع دستی، گردشگری، زنجیره تولید گوشت و مشاغل خانگی برای عشایر همدان ایجاد می شود.

وی افزود: درحال حاضر ۵/۱۹میلیارد تومان تسهیلات بانکی با شرایط مناسب برای عشایر همدان برای کشت گیاهان دارویی موسیر، گشنیزه و بابونه در مراتع عشایر استان در نظر گرفته شده است.

رئیس امور عشایر استان همدان با بیان اینکه پیگیری می کنیم صنایع خرد و فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی در استان راه اندازی شود، از عشایری که به کشت گیاهان دارویی علاقمند هستند و زمینه  لازم را دارند درخواست کرد به امور عشایر مراجعه و با شرکت در دوره‌های آموزشی از تسهیلات این بخش استفاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال حدود ۳۰۰هکتار گیاه دارویی در مراتع و اراضی دیم عشایر همدان کشت شده و با همکاری با بخش خصوصی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی، مقرر شده خرید ضمانتی در دستور کار قرار گیرد.

کاویانی‌دلشاد ادامه داد: در زمینه صنایع دستی و گردشگری نیز فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای عشایر استان فراهم شده است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٢ آبان ١٤٠٢ - ١٢:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: