پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اختصاص 2550 سامانه تولید برق خورشیدی به عشایر فارس در سال جاری

امسال 2550 سامانه تولید برق خورشیدی با اعتبار 34میلیارد تومان به عشایر فارس اختصاص داده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خیرگزاری ایرنا، توزیع سامانه‌های تولید برق خورشیدی در بین عشایر در سال‌های اخیر شتاب گرفته و عشایر فارس نیز به این سامانه‌ها مجهز شده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق فارس در این زمینه گفت: به منظور تامین روشنایی سیاه چادرهای عشایر، امسال دوهزار و 550  سامانه خورشیدی با اعتبار 34میلیارد تومان به عشایر استان تحویل داده می‌شود.

حمیدرضا کریمی فرد افزود: ۹۰درصد هزینه این سامانه ها توسط دولت و تنها ۱۰درصد آن را عشایر پرداخت می‌کنند.

وی یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح توزیع سامانه های تولید برق خورشیدی در سال ۱۳۹۹، دوهزار و ۴۵۰سامانه تحویل خانوارهای عشایری فارس شده است.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز با بیان اینکه پنل های خورشیدی از نیازهای اساسی عشایر است، افزود: برهمین اساس ۷۵۰پنل تولید برق خورشیدی در سال گذشته بین عشایر فارس توزیع شد و امیدواریم بتوانیم تمام عشایر استان را از نعمت برق بهره مند کنیم.

توزیع سامانه های تولید برق خورشیدی در شرایط فعلی، بهترین گزینه برای تأمین برق عشایر است. هر خانوار عشایری، با در اختیار داشتن یک پنل خورشیدی قابل حمل می‌تواند به راحتی برق مورد نیاز برای روشن کردن چهار لامپ کم مصرف، شارژر تلفن همراه و چراغ قوه و رادیو را تأمین کند.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٩ آبان ١٤٠٢ - ١٨:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: