پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی خبر داد:

9000 نهاده دامی برای تولید قراردادی ۵۰ هزار راس دام عشایر خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از انعقاد قراداد توزیع 9000 تن جو مدت دار برای تولید قراردادی ۵۰هزار راس دام عشایر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمدحسین جعفری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص حمایت از عشایر خراسان رضوی در قالب تولید قراردادی گوشت، گفت: در مرحله اول تولید قراردادی گوشت برای ۵۰هزار راس دام عشایر استان، قراردادی بین اتحادیه عشایری و پشتیبانی امور دام استان برای تامین ۹۰۰۰تن جو مدت دار منعقد شده است.

وی افزود: عشایر استان در حال انعقاد قرارداد با تعاونی‌های عشایری هستند البته انجام فرایند قرارداد با هدف راستی آزمایی و برخورداری عشایر دارای شرایط به دلیل مواردی از جمله بیمه کردن دام و تحویل چک و سفته کمی زمان‌بر است.

جعفری در رابطه با زمان پایان اجرای این طرح گفت: تاکنون از طریق شرکت پشتیبانی امور دام کشور زمان مشخصی برای پایان کار اعلام نشده و یقینا با توجه به کوچ عشایر به مناطق قشلاقی و نیاز به تامین علوفه دام، این طرح باید تا پایان سال ادامه داشته باشد.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح تولید گوشت بوده و دام پروار قابل کشتار عشایر از خردادماه وارد بازار می‌شود، اما با این وجود پشتیبانی امور دام استان آمادگی دارد به هر مقدار دام قابل کشتار عشایر وجود دارد را با قیمت توافقی و روز بازار، از محل بدهی قرارداد منعقد شده طرح تولید قراردادی خریداری و تحویل بگیرد.

وی یادآور شد: طی یک سال اخیر ۵۷هزار تن علوفه برای تغذیه دام عشایر توسط شبکه تعاونی‌های عشایری استان بین عشایر توزیع شده که از این مقدار ۴۲هزار تن کنسانتره بوده است.

جعفری افزود: در سال گذشته در طرح قراردادی تولید گوشت حدود ۱۲هزار راس دام عشایر به وزن ۲۲۰تن تحویل پشتیبانی امور دام شد که با پیگیری‌های انجام شده کل مبلغ آن، حدود ۴۵میلیارد تومان طی سهماه به عشایر پرداخت شد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٤ آبان ١٤٠٢ - ٢٢:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: