پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران:

۱۸ تن گیاه دارویی در مناطق عشایری استان تهران جمع‌آوری شد

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: امسال عشایر استان تهران ۱۸ تن انواع گیاه دارویی را در مراتع عشایری استان جمع‌آوری کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، فرشید ذبیحی سطح بهره برداری گیاهان دارویی از مراتع استان تهران را 1200 هکتار ذکر کرد و افزود: زیره، آویشن، چای کوهی، سیرکوهی، اسپند، گلپر، پونه کوهی، گزنه، کتیرا، پنیرک از جمله گیاهان دارویی مرتعی در مناطق عشایری استان تهران است.

وی با بیان اینکه بیشترین سطح کشت گیاهان دارویی در شهرستان ورامین است، اظهار داشت: با واگذاری تسهیلات مناسب از کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری حمایت می کنیم که در همین راستا اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی در دستور کار است.

ذبیحی با اشاره به شروع کوچ پاییزه عشایر استان، گفت: یکی از نیازهای عشایر تامین آب شرب است برهمین اساس 1200خانوار در استان تهران تحت پوشش آبرسانی سیار قرار دارند.

مدیر امور عشایر استان تهران اضافه کرد: مقدار آبرسانی سیار انجام شده در سال جاری در مناطق عشایری استان تهران پنج هزار مترمکعب است که عمده آن در ییلاقات عشایری استان انجام شده است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٦ شهريور ١٤٠٢ - ١١:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: