پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سرپرست سازمان امور عشایر ایران:

اجرای طرح تولید قراردادی عشایر به ثبات قیمت گوشت قرمز کمک می‌کند

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: اجرای طرح تولید قراردادی عشایر به ثبات قیمت و جلوگیری از نوسان قیمت گوشت قرمز در کشور کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر چهارمحال و بختیاری، سیاوش احمدی میرقائد در سفر به چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: نهاده ارزان‌ قیمت برای پرواربندی یک میلیون راس دام در قالب تولید قراردادی گوشت قرمز در اختیار عشایر کشور قرار می‌گیرد.

وی گفت: برای پرواربندی این تعداد دام در قالب طرح تولید قراردادی گوشت قرمز، نهاده دامی به‌صورت مدت‌دار و ارزان‌ قیمت در اختیار عشایر قرارداده می‌شود.

 احمدی میرقائد افزود: پیش‌بینی می‌شود در پایان مدت پرواربندی، علاوه بر میزان تولید گوشت از سوی عشایر، به میزان ۱۰ هزار تن به تولید گوشت قرمز در کشور افزوده شود.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران به تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز از سوی عشایر کشور اشاره کرد و گفت: اجرای طرح تولید قراردادی به ثبات قیمت و جلوگیری از نوسان قیمت گوشت قرمز در کشور کمک می‌کند.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح احداث سرپناه های ایمن برای عشایر، ایجاد سرپناه‌های ایمن در مناطق عشایری را ضروری عنوان کرد و بیان داشت: در این طرح که در یک‌سال اخیر مطالعات آن انجام و اکنون به مرحله اجرا رسیده، جایگاه‌های ۵۰ مترمربعی برای برپایی چادرهای عشایر ساخته می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١١ شهريور ١٤٠٢ - ١١:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: