پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

عشایر با داشتن 28.5 راس دام 45 درصد از دام کشور را در اختیار دارند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تعداد دام عشایر 28.5 راس است که 45 درصد از دام کشور را شامل می شود و 25 درصد از گوشت قرمز کشور معادل 200 هزارتن در سال را تولید می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در گردهمایی سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران و مدیران عامل تعاونی های عشایری با حضور وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار ، تعداد دام عشایر 28.5 میلیون راس است که تقریبا 45 درصد دام کشور را شامل می شود و 25 درصد تولید گوشت قرمز کشور معادل 200 هزارتن در سال را به خود اختصاص می دهند.

وی ادامه داد: جامعه عشایری در 35 میلیون هکتار از اراضی کشور گسترده هستند و در 59درصد از فضای جغرافیایی کشور دارای قلمرو زیستی هستند.

پاپی زاده گفت: نظارت بر انجام برنامه ها و طرح ها و پروژه ها در مناطق عشایری، احصای نیازمندی های جامعه عشایری، نیاز سنجی و هماهنگی بین دستگاه هایی که متولی هستند و باید خدماتی را به جامعه عشایری انجام دهند، اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی مثل راه و آبرسانی، توسعه تشکل های و نهادهای فرهنگی و اجتماعی عشایری و حمایت از عشایر متقاضی اسکان از وظایف سازمان امور عشایر ایران است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران  با اشاره به سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده کشور، گفت: بیان داشت:  پیش از این سرشماری عشایر به صورت میدانی انجام می شد اما امروز بر اساس آمار و اطلاعات  مختلف به صورت برخط و هوشمند انجام می شود.

 وی افزود: در گذشته توزیع خدمات و کالا، آرد، نهاده های دامی و سوخت عشایر دچار اتلاف منابع می شد اما امروز با طراحی سامانه هوشمند می دانیم که چه میزان سوخت و آرد در بین  خانوارهای عشایر یتوزیع شده است.

پاپی زاده اظهار داشت: برداشت و ثبت ایلراه های عشایری یکی از معضلات جدی کوچ عشایر است که ثبت آنها با استفاده از سیستم جی آی اس تا 95 درصد انجام شده است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٧ خرداد ١٤٠٢ - ١٤:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: