پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر:

دستگاه ها باید به وظایف خود در خدمات رسانی به عشایر عمل کنند

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر ایران با اشاره به نقش مهم عشایر در هویت دادن به کشور، بر انجام وظایف دستگاه ها نسبت به خدمات رسانی به عشایر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان اصفهان، سیاوش احمدی میرقائد در مراسم آغاز دوره آموزشی مسئولین دفاتر ساماندهی و هاهنگی امور عشایر کشور در اصفهان، اظهار داشت: جامعه عشایری در گذشته تاریخی کشور نقش سیاسی و اجتماعی مهمی داشته و این قشر همواره پشتیبان اسلام و مرزبان نقاط دور افتاده کشور بوده است.

وی عنوان کرد: عشایر ۲۸ درصد گوشت قرمز کشور را تامین می کنند و در امنیت غذایی کشور نقش مهمی ایفا می کنند و دولت بنا بر وظیفه خود در سال های گذشته خدمات خوبی را به عشایر داده است.

احمدی میرقائد بیان داشت: تامین آب شرب و راه در مناطق عشایری به ترتیب به بالای ۵۰ و ۷۰ درصد رسیده اما حوزه های اجتماعی عشایر مانند دسترسی به کتابخانه، تحصیلات تکمیلی و دسترسی به خدمات فرهنگی مغفول مانده است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر ایران گفت: درحال حاضر میانگین برخورداری عشایر از آموزش ابتدایی به ۹۳ درصد رسیده که  نشان از کار و تلاش دستگاه های مربوطه در سالیان گذشته دارد.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢ - ٢٣:٣٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: