پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

عشایر بیش از آنکه به فکر حفظ جان خود باشند باید به حفظ فرهنگ خود فکر کنند

امام جمعه بیرجند در دیدار با سران عشایر گفت: عشایر هستند که می توانند ارزش های پاک انسانی را حفظ و پرورش دهند و بیش از آنکه به فکر حفظ جان خود باشند باید به حفظ فرهنگ خود فکر کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، همزمان با هفته بسیج عشایری، جمعی از سران عشایر در خراسان جنوبی به با آیت الله علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند دیدار کردند. 

آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این دیدار که مدیرکل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور عشایر خراسان جنوبی و مسئول بسیج عشایری استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: عشایر هستند که می توانند ارزش های پاک انسانی را حفظ و پرورش دهند.

وی افزود: جامعه عشایری به دلیل اینکه در هوای پاک و محیط سالم بزرگ شده اند، از اقشار دیگر جامعه سالم تر هستند و می‌توان فطرت پاک انسانی از جمله تلاش و اخلاقیات را در آنها بیشتر یافت لذا این فطرت پاک سرمایه عشایر است که باید حفظ و توسعه یابد.

آیت الله عبادی اظهار داشت: باید برای توسعه فرهنگ عشایری که گویای فطرت پاک آنان است برنامه ریزی و تبلیغات کرد.

امام جمعه بیرجند افزود: آدمی قبل از آنکه مسلمان باشد باید انسانیت و زیرساخت های انسانی را داشته باشد تا بتواند بار سنگین مسلمانی را بر دوش بگیرد زیرا انسانی که دنبال شهوات، حرص و طمع می‌باشد مسلمانی برایش معنی ندارد که در بین عشایر این زیرساخت انسانی وجود دارد.

 وی با بیان اینکه عشایر بیش از آنکه به فکر حفظ جان خود باشند باید به حفظ فرهنگ خود فکر کند، ادامه داد: عشایر در نعمت طبیعت، فضای پاک و سالم و در محیطی که جوانمردی، ایمان، غیرت و دینداری در آن موج می زند، زندگی می‌کنند و این خصوصیات فطری سرمایه اصلی عشایر می باشد که باید حفظ شوند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢ - ١١:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: