پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


کوچ بهاره عشایر خراسان جنوبی به مناطق ییلاقی آغاز شد

سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی از آغاز کوچ بهاره عشایر این استان از مناطق گرمسیر قشلاقی به محلات سردسیر ییلاقی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ابراهیم ابراهیمی گفت: امسال که شاهد نزول رحمت الهی بودیم عشایر خراسان جنوبی هم خرسند از این همه الطاف الهی بار سفر بسته اند و کوچ بهاره خود را آغاز کردند.

وی افزود: سال های قبل عشایر استان به واسطه استمرار ۲۲ساله خشکسالی یک ماه دیرتر کوچ بهاره خود را آغاز می کردند اما امسال که درهای رحمت الهی به روی این استان تشنه باز شده، عشایر هم به موقع و از اواخر اسفندماه بار سفر به مناطق ییلاقی خراسان جنوبی و خارج از مرزهای استان را بسته اند.

ابراهیمی اظهار داشت: ۶۵ تا ۷۰درصد کوچ عشایر خراسان جنوبی درون استانی و ۳۰ تا ۳۵درصد آن برون استانی است که به سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و کرمان کوچ می کنند.

سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی اضافه کرد: با هماهنگی های انجام شده با دستگاه‌های اجرایی استان، منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر، دامپزشکی و نیروی انتظامی برنامه ریزی‌های لازم برای تسهیل در کوچ عشایر استان انجام شده و تانکرهای آبرسان نیز در مسیر کوچ، آب مورد نیاز عشایر را تامین می‌کنند.

وی از عشایر کوچنده درخواست کرد قبل از آغاز کوچ واکسیناسیون و بیمه دام خود را انجام دهند تا برای خروج از منطقه مشکلی نداشته باشند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢ فروردين ١٤٠٢ - ١٦:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: