پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی خبر داد:

برپایی ۱۱ نوروزگاه عشایری در خراسان شمالی برای استقبال و پذیرایی از مسافران

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی از برپایی ۱۱ نوروزگاه عشایری در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرهای استان تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ برای استقبال و پذیرایی از مسافران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان شمالی، رضا روشن ضمیر با اعلام این خبر اظهار داشت: این اقدام ضمن ایجاد جذابیت گردشگری برای مسافران نوروزی، فرصتی برای عرضه محصولات تولیدی عشایر و صنایع دستی آنان فراهم کرده است.

وی گفت: بافت جمعیتی خراسان شمالی از جامعه مولد عشایر تشکیل شده است و این قشر زحمتکش از ۷۳۸ خانوار با ۳۰ هزار نفر جمعیت تشکیل شده که ۳.۵ درصد جمعیت استان را تشکیل و ۳۰ درصد از گوشت قرمز و ۲۸ درصد از صنایع دستی استان را تولید می کنند.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی ادامه داد: این میزان از تولیدات و آداب و رسوم بسیار جذاب و دیدنی باید در دید عموم گذاشته شود و ایام نوروز فرصت مناسبی است تا زیبایی‌های جامعه عشایری استان به مسافران نمایش داده شود.

روشن ضمیر عنوان کرد: بر اساس آمار موجود، حدود ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها و استان‌ها اتفاق می‌افتد، بنابراین کمپین ۳۰ -۶۰ راه اندازی شده تا مسافران در این محل‌ها یک توقف موقت و استراحت همراه با دریافت خدمات مختلف فرهنگی و سایر موارد مورد نیاز داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان بیشتر سفرها در اواخر سال و هفته‌ ابتدایی فروردین سال آینده صورت می گیرد، افزود: به همین دلیل در روزهای پایانی سال جاری و روزهای نخست سال جدید تراکم بالای مسافران در مناطق مختلف به خصوص جنوب کشور پیش بینی می شود، بنابراین با راه‌اندازی کمپین و اطلاع رسانی برای ارائه خدمات بهتر به مردم تلاش مضاعف صورت می‌گیرد.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی یادآور شد: سازمان امور عشایر کشور در راستای ایجاد تنوع در اشتغال و درآمد عشایر که معیشت آنها فقط به دام و مرتع وابسته نباشد گردشگری عشایر، توجه به صنایع دستی و گیاهان دارویی را در اولویت قرار داده و در همین راستا در خراسان شمالی نیز برنامه هایی برای رونق گردشگری عشایری مورد توجه قرار گرفته است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١ - ١٩:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: