پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


همزمان با فرارسیدن نوروز 1402

پروژه ساخت سکوهای سیمانی برای برپایی سیاه چادرهای عشایر کلید خورد

اولین پروژه ساخت سکوهای سیمانی برای برپایی سیاه چادر در استقرارگاه های عشایری با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و فرمانده بسیج وزارت جهادکشاورزی کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خوزستان، رئیس سازمان امور عشایر ایران در مراسم کلنگ زنی این پروژه که همزمان با فرارسیدن نوروز 1402 با حضور جمعی از مسئولین و سران عشایر خوزستان در منطقه چال قاسم از توابع بخش شهیون شهرستان دزفول برگزار شد، اظهار داشت: یکی از نیازهای خانوارهای عشایری داشتن سرپناه ایمن و بهداشتی است بر همین اساس با تفاهم نامه ای که با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور منعقد کرده ایم در استقرارگاه های فصلی عشایر سکوهای سیمانی مستحکم و دائمی با دیوارهای یک متری برای برپایی سیاه چادر احداث می شود.

عباس پاپی زاده افزود: با ساخت این سکوها عشایر به آسانی سیاه چادرهای خود را بر روی آن نصب می کنند تا سرپناه و محیط زندگی خانوارهای عشایری از بهداشت و ایمنی لازم در مقابل حوادث طبیعی برخوردار شود.

وی ادامه داد: این پروژه با همکاری مشترک سازمان امور عشایر و بسیج وزارت جهاد کشاورزی و حمایت دستگاه های اجرایی از جمله سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور انجام  می شود و گروه های جهادی نیز در اجرای پروژه مشارکت خواهند داشت.

فرمانده بسیج وزارت جهادکشاورزی نیز در این مراسم عشایر را جامعه ای تاثیرگذار عنوان کرد که نقش مهمی در  تولید و تامین امنیت غذایی کشور دارند.

پاکار افزود: عشایر در هشت سال دفاع مقدس با تقدیم یازده هزار و ۲۰۰شهید، دین خود را به انقلاب و نظام اسلامی ادا کرده اند و اکنون نوبت مسئولان است که دین خود را به این جامعه ولایتمدار و مومن ادا کنند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١ - ١٩:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: