پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استفاده از ظرفیت نوروز برای تقویت تولید در مناطق عشایری

عشایر تولیدات خود را بدون واسطه به مسافران نوروزی عرضه می کنند

رئیس روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران از برپایی نوروزگاه های عشایری در سراسر کشور برای ارائه خدمات و عرضه بدون واسطه تولیدات عشایر به مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علیرضا رحیمی اظهار داشت: عشایر کشور در نوروز 1402 با برپایی سیاه چادر و آلاچیق در مراکز استان ها و کیلومتر30  و 60 ورودی شهرها به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه می‌دهند.

وی افزود: طبق آمار راهنمایی و رانندگی، بیشترین حوادث رانندگی جاده‌ای در ایام نوروز در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها به دلیل خستگی و عجله راننده ها برای رسیدن به مقصد روی می دهد و برپایی چادرهای عشایر در کنار اقامتگاه‌های خدمات نوروزی، محلی برای رفع خستگی مسافران و در راستای برنامه های ستاد مرکزی خدمات سفر کشور می باشد.

رحیمی اظهار داشت: مسافران نوروزی ضمن استراحت و پذیرایی در این سیاه چادرها و آلاچیق های، با سبک زندگی عشایر، ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی، آیین ها و آداب و رسوم نوروزی و موسیقی محلی عشایر و اقوام مختلف کشور آشنا می شوند.

وی ادامه داد: برای امسال برپایی بیش از 600 سیاه چادر در سراسر کشور پیش بینی شده که تاکنون بیش از 400 مورد آن در مراکز و مناطق گردشگری استان ها و ورودی شهرستان های کشور دایر شده است.

 

عرضه بدون واسطه تولیدات و صنایع دستی عشایر به مسافران نوروزی

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه تولیدات عشایر به دلیل کیفیت بالا همواره مورد توجه مردم است، برپایی نوروزگاه های عشایری را بستری برای عرضه بدون واسطه محصولات عشایر و تقویت تولید، اقتصاد و درآمد عشایر عنوان کرد.

وی افزود: در این سیاه چادرها صنایع دستی، فراورده‌های لبنی، گیاهان دارویی، غذاهای سنتی، شیرینجات و سوغات محلی عشایر عرضه می شود و همچنین فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های گردشگری و فرهنگی جامعه عشایری کشور به مردم و مسافران است.

رحیمی اظهار کرد: این سیاه چادرها و نوروزگاه ها عموما در نزدیکی مجتمع های خدمات رفاهی جاده ای برپا شده تا مسافران بتوانند از ظرفیت این مجتمع ها نیز برای سوخت گیری و سایر امکانات آنها استفاده کنند.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران از همکاری رسانه ها به ویژه خبرگزاری ها و صدا و سیما و مراکز استانی آنها در اطلاع رسانی و انعکاس این رویداد ملی قدردانی کرد.

 یک میلیون 500 هزار نفر در کشور زندگی کوچندگی دارند که 25درصد از گوشت قرمز و مواد پروتئینی و 35درصد از صنایع دستی کشور را تولید و به بازار غرضه می کنند.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٨ اسفند ١٤٠١ - ١٣:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: