پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

اجرای طرح های چهارگانه تنوع در کسب و کار عشایر باید موضوع اول استانها باشد

رئیس سازمان امور عشایر ایران بر اولویت اجرای دقیق طرح های چهارگانه ایجاد تنوع در اشتغال و کسب و کار عشایر با تشکیل کارگروه های ملی و استانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در شورای مدیران سازمان که روز یکشنبه 9 بهمن ماه در سالن کوچ برگزار شد، تاکید کرد: اجرای دقیق طرح های چهارگانه ایجاد تنوع در اشتغال و کسب و کار عشایر باید موضوع اول استان های کشور باشد و مدیران امور عشایر استان ها با جدیت اجرای این طرح ها را پیگیری نمایند.

وی بیان داشت: در اجرای طرح های چهارگانه ایجاد تنوع در اشتغال و درآمد عشایر در حوزه های صنایع دستی، توسعه گیاهان دارویی، گردشگری عشایر و زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری باید با خوشه سازی، آموزش و تشکیل کارگروه های ملی و استانی گام به گام پیش برویم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر، گفت: در نگاه به دهه فجر باید در بالای گود تاریخ بایستیم و از بالای تاریخ به انقلاب اسلامی نگاه کنیم.

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به ناکام ماندن دشمنان در مقابله با انقلاب با راه اندازی و فعالیت حدود 800 کانال ماهواره ای از سال 96 تا کنون، افزود: ما در حال یک گذر و پیچ تاریخی هستیم و مسئولیت ما این است که وظایفمان را به خوبی بشناسیم.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران نیز با اشاره به طرح های چهارگانه تنوع در اشتغال و درآمد عشایر، اظهار داشت: این طرح ها را باید با محوریت سازمان، تشکل های عشایری و صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری به موازات هم و همکاری هم پیش ببریم.

مهدی میزبان با بیان اینکه در اجرای طرح های چهارگانه تنوع در اشتغال عشایر، هم افزایی ایده ها و تجارب و پرهیز از دوباره کاری و جلب مشارکت و همکاری خوشه ها و سرخوشه ها باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: رویکرد سازمان در اجرای این طرح ها توانمندسازی تسهیلگران در حوزه های گیاهان دارویی، گردشگری، صنایع دستی و زنجیره تولید گوشت قرمز است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٩ بهمن ١٤٠١ - ١٥:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: