پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

اختصاص۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد برای اولین بار

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: عشایر استان می توانند تسهیلات اشتغال زایی از ۱۰۰ میلیون تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، فضل الله آذرفر گفت: برای نخستین بار تسهیلات اشتغالزایی به عشایر استان به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته و عشایر استان می توانند این تسهیلات را از ۱۰۰ میلیون تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه سال های گذشته هیچ اعتباری مختص عشایر در این رابطه اختصاص داده نشده بود. گفت: تاکنون ۲ هزار نفر واجد شرایط برای پرداخت این تسهیلات در مناطق مختلف عشایری استان شناسایی شده اند. 

آذرفر بیان کرد: امسال مبلغ هفت میلیارد تومان تسهیلات از محل بند ب ماده ۵۲ برای خرید نهاده های دامی برای عشایر استان در نظر گرفته شده و عشایر برای دریافت این تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد و بازپرداخت یک ساله می توانند بهره مند شوند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای تامین نهاده های دامی، امور عشایر هیچ گونه مشکلی ندارد و ارز ترجیحی برداشته شده و با نرخ آزاد به عشایر ارائه می شود و خرید پرواری دام عشایر استان نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام در حال انجام است.

وی بیان کرد: هنوز برای خرید تضمینی دام مازاد عشایر به استان دستورالعملی ابلاغ نشده که این مهم برای حمایت از عشایر در دست پیگیری است.

آذرفر گفت: دو مشکل اساسی عشایر استان در رابطه با دام یکی قیمت پایین گوشت و دیگری هزینه بالای نهاده های دامی است به گونه ای که قیمت گوشت متناسب با افزایش هزینه ها نبوده و در این رابطه امور عشایر استان با ارائه تسهیلات خرید و تامین نهاده از عشایر حمایت می کند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٨ بهمن ١٤٠١ - ٠٩:١٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: