پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سفیر کشور بولیوی در ایران:

افتخار می کنم در خدمت عشایر ایران و بولیوی هستم

سفیر کشور بولیوی در ایران گفت: افتخار می کنم در خدمت عشایر ایران و بولیوی هستم و سلام ویژه ای خدمت عشایر ایران دارم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، خانم راموس در مراسم مشترک ایران و بولیوی در حوزۀ اقوام و عشایر که در روز سه شنبه 4 بهمن در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: افتخار می کنم در خدمت عشایر ایران و بولیوی هستم و سلام ویژه ای خدمت عشایر ایران دارم که در این مراسم مشترک ایران و بولیوی در حوزه اقوام و عشایر حضور دارند.

وی بیان داشت: در کشور من 36  گروه و مردم بومی و ریشه دار وجود دارند و بازیگران مهمی هستند تا اجتماعات بتوانند به هم نزدیک شوند.

سفیر بولیوی با گرامیداشت تشکیل دولت چند ملیتی بولیوی در سال 2009، بیان داشت: امسال چهاردهمین سال آن را برگزار می کنیم و سلام ویژه ای دارم خدمت نمایندگان عشایر ایران که از جای جای کشور ایران که در این مراسم حضور دارند و همچنین از رئیس سازمان امور عشایر و سفرای حاضر در این مراسم و همه عزیزانی که در این سالن حضور دارند قدردانی می کنم.

همایش مشترک ایران و بولیوی در حوزه اقوام و عشایر با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، رئیس و نایب رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان بسیج عشایری کشور، سفیر و نماینده تام الاختیار دولت چند ملیتی بولیوی و سفرای و نمایندگان کشورهای آرژانتین، برزیل، شیلی، کوبا، مالزی، مکزیک، نیکاراگوئه، روسیه، اسپانیا و ونزوئلا در ایران، برگزار شد.

در این همایش که نمایندگان اقوام و عشایر ایران با لباس و پوشش محلی نیز حضور داشتد، رئیس سازمان امور عشایر ایران و سفیر کشور بولیوی بر ضرورت توسعه روابط بین دو کشور در حوزه اقوام و عشایر تاکید کردند.

پیام وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران نیز در این همایش که با هدف گسترش و توسعه تبادلات فرهنگی بین دو کشور برگزار شد، توسط رئیس سازمان امور عشایر ایران قرائت شد.

در حاشیه این همایش نمایشگاهی از توانمندی های فرهنگی، اقتصادی و تولیدی اقوام و عشایر ایران و اقوام و عشایر بولیوی برپا و سیاه چادرهای عشایر بختیاری چهارمحال و بختیاری و عشایر خراسان جنوبی و آلاچیق عشایر ارسباران آذربایجان شرقی و همچنین صنایع دستی و شیوه زندگی عشایری در ایران به نمایش گذاشته شد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ بهمن ١٤٠١ - ١٥:١٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: