پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی:

سالانه ۲۳۰هزار تُن محصول توسط عشایر آذربایجان‌غربی تولید می‌شود

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: سالانه ۲۳۰هزار تُن محصولات دامی و کشاورزی توسط عشایر استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی ناجی در مهاباد گفت: ۲۵درصد تولیدات پروتیینی در آذربایجان‌غربی از جمله ۱۵هزار تُن گوشت توسط عشایر تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان امور عشایر در نظر دارد با چهار رویکرد مختلف به اشتغال و تقویت اقتصاد عشایر کمک کند، اظهار کرد: طرح زنجیره تولید گوشت قرمز و پرواربندی در کنار به‌گزینی و چند قلو زایی دام‌ها به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

نجی افزود: همچنین توسعه گیاهان دارویی در زیستگاه‌های غنی و مستعد آذربایجان‌غربی و توسعه کشت آن یکی از راهبردهای تقویت اشتغال و درآمدزایی عشایر با حمایت بخش دولتی است.

وی صنایع دستی و سنتی را یکی از تولیدات با ارزش عشایر دانست و افزود: دولت از محل تسهیلات تبصره ۱۸وام‌های ۱۵۰میلیون تومانی با بازپرداخت هفت ساله برای احداث کارگاه‌های تولیدی عشایر در نظر گرفته است.

مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی اضافه کرد: عشایر این استان با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند لذا حمایت‌های لازم از این قشر مولد صورت می‌گیرد.

ناجی با اشاره به توزیع نهاده‌های دامی مورد نیاز عشایر یادآور شد: با توجه به اینکه یارانه این نهاده‌ها طبق سیاست اقتصادی دولت حذف شده اکنون توزیع نهاده نداریم ولی به محض تخصیص ارز نهاده مورد نیاز تامین و در اختیار عشایر قرار خواهد گرفت.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٤ بهمن ١٤٠١ - ٠٦:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: