پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر کل امور عشایر فارس:

زندگی عشایر نمونه بارز تولید کالای ایرانی است

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: زندگی عشایر نماد اقتصاد مقاومتی و نمونه بارز تولید کالای ایرانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی اظهار داشت: جامعه عشایری به علت زندگی در عرصه های مرتعی به نوعی نماد جامعه سبز بوده و به علت توانمندی تولیدی در امنیت غذایی و معیشت پایدار و کلان و خرد کشور نقش بی دلیلی دارند.

وی افزود: اساسا مهاجرت از جامعه تولیدکننده به جامعه مصرف‌کننده پدیده مذمومی است که باعث نابودی اقتصاد تولیدی می‌شود و می بایست این نوع اقتصاد مورد پشتیبانی قرار گیرد.

بهرامی اظهار داشت: برای تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، یکی از استراتژیها و راهبردهای عمده اقتصادی امور عشایر فارس، علاوه بر حمایت و صیانت از اشتغال موجود و پیشگیری از بیکاری، ایجاد اشتغال جدید در جامعه عشایری استان به منظور جلوگیری از مهاجرت عشایر از بخش تولید و جلوگیری از ورود آنان به بخش‌های غیرتولیدی و مصرفی و حاشیه‌نشینی در مجاورت شهرها و گاها روستاهامی باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تکالیف ایجاد اشتغال در سطح استان از سوی دستگاه‌های اجرایی، این اداره کل در سال 1399 متعهد به ایجاد 392 اشتغال موقت و دائم بود که خوشبختانه در سه محور بهسازی امور تولید، خدمات مطالعاتی و عمرانی و فعالیت های مربوط به تشکلهای عشایری، موفق به ایجاد 443 شغل شدیم و توسط اداره مطالعات در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است.

 برنامه ایجاد و اشتغال سال 1400 اداره کل امور عشایر فارس نیز با برش شهرستانی تهیه و برای اجرا ابلاغ شده است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١٣:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: