پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران:

عشایر کوچنده پایتخت به میانه راه رسیدند

مدیر امور عشایر تهران گفت: عشایر کوچنده تهران به میانه راه رسیدند اما باتوجه به پیش بینی بارش در روزهای آینده باید از اتراق در کنار رودخانه‌ها پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر کشور به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، فرشید ذییحی در تشریح روند کوچ عشایر استان تهران با اشاره به اینکه عشایر میانه راه رسیده‌اند، گفت: کوچ بهاره عشایر استان تهران از ۲۰ فرودین ماه آغاز شده و هم اکنون عشایر در میانه راه و در مناطق میان‌بند مستقر هستند.

وی افزود: از ۱۵ خراد ماه عشایر در مناطق ییلاقی و در سیاه چادرهای خود مستقر و مدت 100 روز را در این مناطق سپری خواهند کرد.

ذبیحی ادامه داد: به منظور خدمت رسانی به جامعه عشایری، آبرسانی و توزیع نهاده دامی به اندازه کافی در اختیار آنان قرار می گیرد و در مناطق ییلاقی نیز با راه اندازی سامانه های خورشیدی به عشایر خدمات رفاهی و بهداشتی ارائه می شود.

مدیر امور عشایر تهران با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر وزش باد و طغیان رودخانه ها از عشایر  کوچنده استان خواست در نزدیکی رودخانه ها اتراق نکنند و از نصب چادر در ارتفاعات و مناطق کوهستانی خودداری کنند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٠٩:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: