پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

نهاده دامی عشایر آسیب دیده از سیل در فارس تامین می شود

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: مقداری نهاده دامی یارانه ای برای حمایت از عشایر آسیب دیده از سیل در استان فارس اختصاص داده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، عبدالحمید کریمی با اشاره به جاری شدن سیل و از بین رفتن پس چر مزارع و علوفه های دامی عشایر، اظهار داشت: با مساعدت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مقداری نهاده دامی یارانه ای مختص عشایر فارس برای حمایت از این قشر مولد و آسیب پذیر در این شرایط بحرانی اختصاص داده شده که با هماهنگی روسای امور عشایر و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها توزیع خواهد شد.

وی افزود: باتوجه به شرایط اضطراری سیل و تخریب مراتع و پس چر مزارع، عشایر آسیب دیده نیاز به تامین علوفه و نهاده های دامی بیشتری دارند.

کریمی با بیان اینکه استان فارس به عنوان قطب عشایری کشور است گفت: درصد بالایی از پروتئین مورد نیاز استان توسط عشایر تولید می‌شود و با توجه به اینکه همه مسؤولان در قبال این جامعه تولید کننده وظیفه حمایتی دارند، برای رفع این مشکل نیازمند دستورات و پیگیرهای ملی هستیم.

مدیرکل امور عشایر فارس با ارائه پیشنهادها و راهکارهایی در این خصوص، ادامه داد: باید تسهیلات مناسب برای افزایش قدرت خرید پس چر مزارع به عشایر اختصاص داده شود و یا اینکه اجازه خروج کاه و کلش از استان داده نشود.

وی بیان داشت: کشاورزان توجه داشته باشند استفاده دام عشایر از پس چر مزارع و پراکنده شدن کود حیوانی در مزارع یک چرخه طبیعی برای غنی شدن خاک علاوه بر منبع درآمدی که برای آنان دارد محسوب می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٥ مرداد ١٤٠١ - ١٢:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: