پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس خبر داد:

تصویب چهار طرح پژوهشی عشایری در کارگروه پژوهش و فناوری فارس

مدیرکل امور عشایر فارس از تصویب چهار طرح پژوهشی عشایری در کارگروه پژوهش و فناوری شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، عبدالحمید کریمی گفت: در سال 1400 پنج محور پژوهشی در کارگروه و پژوهش و فناوری شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس تعیین و بر مبنای آن عناوین پژوهشی به کارگروه ارائه شد و با دفاعیات علمی و فنی که از عناوین پیشنهادی امور عشایر استان صورت گرفت چهار عنوان پژوهشی مصوب شد.

وی با بیان اینکه هدف عمده این طرح های پژوهشی تنوع بخشی به اشتغال و معیشت عشایر استان  است، بیان داشت: این طرح ها در حوزه گردشگری عشایر، مرتعداری عشایر، شناخت وضعیت شاخص‌های بهداشتی عشایر استان و تهیه فرمول جیره غذایی خاص دام  عشایر می باشد.

مدیرکل امور عشایر فارس یادآور شد: طی 4 سال گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس اقدام به متمرکز نمودن اعتبارات پژوهشی موضوع 7 ماده ۵۶ نموده و هر ساله در قالب کارگروه آموزش و پژوهش ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، محورهای پژوهشی استان تعیین و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

وی افزود: بر مبنای محورهای پژوهشی، عناوین پژوهشی از سوی دستگاه‌های اجرایی تهیه و پس از تصویب در کارگروه داوری توسط حداقل دو داور، طرح های تایید شده در سامانه ماده 56 وزارت علوم تحقیقات و فناوری ثبت و پس از صدور کد سمات تامین اعتبار و جهت انعقاد قرارداد به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شوند.

مدیر کل امور عشایر فارس گفت: جامعه عشایری به خاطر عنصر اساسی "حرکت" و تعامل نزدیک با "محیط‌زیست" وجه تمایز اساسی با جامعه "ایستا و ساکن" روستا و شهر دارند که این خصیصه، نگاه ویژه‌تر، تخصصی‌تر و پژوهش‌گرایانه‌تری را می‌طلبد که باید طرح های پژوهشی در حوزه عشایری افزایش یابد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ تير ١٤٠١ - ١٢:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: