پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار تهران:

کاهش هزینه تولید محصولات عشایر در این شرایط سخت ضروری است

استاندار تهران با اشاره به عزم دولت برای پیگیری مسائل و مشکلات گفت: در این شرایط سخت دولتمردان باید هزینه تولید را برای عشایر کاهش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، محسن منصوری عصر جمعه در دوازدهمین جلسه شورای عشایری استان تهران که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران در دشت لار برگزار شد اظهار داشت: عشایر جامعه ای بی ادعا و زحمتکش هستند که در تولید محصولات دامی و پروتیینی سال های سال است فعال هستند و در این شرایط سخت دولتمردان باید هزینه تولید را برای عشایر کاهش دهند.

وی با اشاره به بازدید از مناطق عشایری دشت لار گفت: در دیدار با تعدادی از عشایر مشکلات این افراد شناسایی و در شورای عشایری مصوب شد و باید مدیران دستگاه های اجرایی در رفع این مشکلات اهتمام بورزند.

منصوری اظهار داشت: در مورد اصلاح قیمت خرید دام گلایه مندی از سوی عشایر وجود داشت که تلاش می کنیم تا قیمت منصفانه باشد و با توجه به اینکه قیمت گذاری به استان ها واگذار شده، پیگیری می‌کنیم تا نظر عشایر تامین شود.

وی با اشاره به لزوم اجرای تعهدات شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: خرید دام از عشایر باید با پرداخت به آنان همراه باشد.

استاندار تهران بیان داشت: یکی از ظرفیت های مهم این منطقه ظرفیت گردشگری است که باید طرح گردشگری مناسبی در این منطقه اجرایی شود.

وی افزود: در مورد ایلراه ها در چهار محور از جمله شهرستان پردیس و پاکدشت مشکلاتی وجود دارد که معاونت عمرانی موضوع را پیگیری کند تا مشکلات این حوزه مرتفع شود.

استاندار تهران در مورد آبرسانی به عشایر، تقویت مجموعه درمانی، هماهنگی استقرار اورژانس، هماهنگی برای تعریف خطوط تردد اورژانس هوایی، افزایش سهمیه آرد عشایر و تامین حقابه عشایر استان دستورات لازم را صادر کرد.

منصوری با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات امور عشایر استان به صورت صد در صد نقدی انجام شده، عنوان کرد: زمین هایی جهت عرضه مستقیم دام عشایر اختصاص پیدا می‌کند.

 

تلاش کردیم عشایر تهران با تمام توان در خدمت تولید باشند

مدیر امور عشایر  استان تهران نیز در این جلسه گفت: با تمام مشکلاتی که کشور مواجه است تلاش کردیم که جامعه عشایری با تمام توان در خدمت تولید باشند.

فرشید ذبیحی افزود: در سال گذشته بیش از ۲۰هزار تن نهاده در سطح استان تهران توزیع شد و تلاش کردیم که هزینه تولید برای جامعه عشایر افزایش قابل توجهی پیدا نکند.

وی ادامه داد: در جلسه شورای عشایری مصوباتی در خصوص رفع مشکلات جامعه عشایری به تصویب رسید که به دستور استاندار تهران مقرر شد این مشکلات با پیگیری فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی رفع شود.

به گفته ذبیحی، یکی از این مشکلات طرح احداث پل برای عبور دام در حاشیه بزرگراه تهران_ پردیس بود که دستور مطالعات این طرح از سوی استاندار تهران صادر شد.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٤ تير ١٤٠١ - ٠٠:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: