پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


آب و راه دغدغه اصلی عشایر چهارمحال و بختیاری در 1401

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری تأمین آب و بازگشایی ایلراه ها را دغدغه اصلی امور عشایر این استان در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر چهارمحال و بختیاری، مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری در دیدار با فرماندار  فارسان با اشاره به پیگیری های رئیس سازمان امور عشایر و مصوبه   مجلس در خصوص تأمین اعتبار برای ایلراه های عشایری، اظهار داشت: لازم است از ظرفیت های راه و شهرسازی استان در توسعه ایلراه های عشایری شهرستان استفاده کنیم.

یحیی حسین پور با اعلام آمادگی و رعایت عدالت برای خدمت رسانی به عشایر استان، افزود: دغدغه اصلی امور عشایر استان در سال جاری تأمین آب شرب بهداشتی، توسعه و مرمت چشمه آبشخورها و بازگشایی ایلراه ها می باشد که از طریق انعقاد قرارداد با پیمانکاران واجد شرایط اتفاقات خوبی برای عشایر این شهرستان رقم خواهد خورد.

فرماندار فارسان نیز در این دیدار گفت: عمده مشکل عشایر شهرستان موضوع سرقت احشام است که با جدیت پیگیر برطرف شدن این مشکل از طریق مراجع قضایی هستیم. 

هادی صالح در خصوص بازگشایی جاده بیرگان تا پشت سد غدیر باباحیدر برای سهولت تردد عشایر شهرستان پیشنهاد داد بازگشایی این مسیر با توجه به مسافت از سوی امور عشایر استان در دستور کار و افزود: یکی از مشکلات عشایر مستقر در منطقه بیدکل موضوع دفن غیربهداشتی زباله است که ضرب العجل لازم برای حفظ پوشش گیاهی آسیب دیده برای تعلیف دام عشایر برنامه ریزی شده است. 

وی با بیان اینکه عشایر این شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان ها شرایط مساعدتری دارند، خاطرنشان کرد: آبرسانی به عشایر و استقرار تیم های بسیج جامعه پزشکی برای ارائه خدمت به عشایر شهرستان از برنامه های اولویت دار فرمانداری فارسان است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١١ خرداد ١٤٠١ - ١٠:٤٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: