پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

بررسی مشکلات کارخانه تولید خوراک دام "دشت روم" با حضور رئیس سازمان امور عشایر

مشکلات و راه کارهای ادامه فعالیت کارخانه تولید خوراک دام "دشت روم" یاسوج با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، در سفر رئیس سازمان امور عشایر ایران به کهگیلویه وبویراحمد، در نشستی با حضور اعضای هیات مدیره این کارخانه و مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان، آخرین وضعیت این کارخانه بررسی و در خصوص راهکارهای خروج این واحد تولیدی از وضعیت موجود تبادل نظر شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست گفت: کارخانه تولید خوراک دام و طیور "دشت روم"، خوراک مورد نیاز دام در کهگیلویه و بویراحمد را تامین می کند و همه باید کمک کنیم به فعالیت خود ادامه دهد.

شایان نادری با اشاره به اهمیت این کارخانه در تأمین  خوراک مورد نیاز دام  عشایر استان، افزود: از سوی سازمان‌های متولی باید حمایت‌های ویژه ای از این کارخانه صورت گیرد تا زمینه فعالیت مجدد آن فراهم شود.

وی ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد به استان‌های فارس، خوزستان و اصفهان دسترسی دارد و باید محصولات تولیدی این کارخانه در این استان‌ ها نیز به فروش برسد.

نادری ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل قطب بودن در تولید دام و بسیاری از محصولات زراعی و کشاورزی، در تامین امنیت غذایی کشور نقش محوری دارد و همه باید تلاش کنیم با ارائه راهکارهای گره گشا زمینه احیای مجدد این کارخانه را فراهم کنیم.

کارخانه تولید خوراک دام و طیور "دشت روم" وابسته به اتحادیه عشایری کهگیلویه و بویراحمد در مهرماه ۱۳۹۳ با تولید روزانه ۷۰تن و سالانه ۳۳هزار تن کنسانتره راه‌اندازی شد. براساس گزارش هیات مدیره کارخانه، برخی از تجهیزات این کارخانه فرسوده و مستهلک شده و ظرف سه سال گذشته زیان ده بوده است.

کارخانه تولیدی خوراک دام و طیور یاسوج با ظرفیت اسمی ۵۰هزار تن در سال، یکی از کارخانه های تامین خوراک دام و طیور در کهگیلویه وبویراحمد و کشور است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٢ خرداد ١٤٠٣ - ١٣:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: