پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران:

تامین آب پایدار و سیار به عشایر از وظایف اصلی سازمان امور عشایر است

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان تامین آب پایدار و آبرسانی سیار برای جامعه عشایری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، مهدی میزبان در دیدار با فرماندار مرودشت اظهار داشت: سازمان امور عشایر ایران و ادارات کل این سازمان در استان ها ناظر بر خدمات رسانی دستگاه های اجرایی هستند و مطالبات عشایر از دستگاه های مختلف را پیگیری می کنند.

وی گفت: باتوجه به وضعیت خشکسالی در کشور، یکی از وظایف اصلی سازمان امور عشایر تامین آب پایدار و آبرسانی سیار برای جامعه عشایری است و اگر این آبرسانی ها صورت نمی گرفت عشایر بالاجبار یکجانشین شده بودند.

معاون توسعه و امور زیربنائی سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: همچنین برای رفاه حال عشایر، نهاده های دامی مدت دار در مناطق عشایری توزیع می شود و عشایر متناسب با دوره پروار و زادآوری دام، طی شش ماه این نهاده ها را تسویه می کنند.

میزبان با اشاره به اینکه درحال حاضر 95درصد فرزندان جامعه عشایری کشور دارای تحصیلات ابتدایی و یا درحال تحصیل هستند، گفت: باید مدارس شبانه روزی عشایر احیا و آموزش آنلاین و آفلاین برای دانش آموزان عشایری ادامه یابد و این تنها راه جلوگیری از ترک تحصیل این دانش آموزان در مقاطع بالاتر است.

فرماندار ویژه شهرستان مرودشت نیز در این نشست گفت: محرومیت زدایی و رفع مشکلات عشایر و روستائیان در اولویت مسئولین این شهرستان قرار دارد.
خوشبخت افزود: با ارائه و اجرای طرح های مختلف در مناطق عشایری مرودشت، تلاش می کنیم تا حد امکان مشکلات عشایر شهرستان را کاهش دهیم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٨ خرداد ١٤٠٣ - ١٤:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: