پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


۱۴۰ قاری به مرحله نهایی راه یافتند

مشهد، میزبان مرحله پایانی مسابقات قرآن روستاییان و عشایر کشور

مرحله نهایی بیست و نهمین مسابقات قرآن ویژه روستاییان و عشایر، با حضور ۱۴۰ شرکت کننده ۱۴و ۱۵ اسفندماه به میزبانی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه روستاییان و عشایر در سه مرحله استانی، منطقه‌ای و کشوری پیش‌بینی شده بود که بخش استانی آن در دهه فجر برگزار شد.

 مرحله منطقه‌ای که حلقه واصل مرحله استانی و کشوری محسوب می‌شود نیز در سوم، پنجم و هفتم اسفندماه در استان‌های مازندران، اصفهان، قزوین، کرمان و استان مرکزی برگزار شد.

مرحله نهایی و کشوری این دوره از مسابقات نیز ۱۴و 15 اسفندماه به میزبانی مشهد برگزار می‌شود و ۱۴۰ شرکت کننده راه یافته به این مرحله باهم به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس امور قرآنی وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص ابراز کرد: از ۱۴۰ نفری که به مرحله کشوری راه یافته اند، ۶۰نفر در بخش بانوان شامل حافظ و مرتل حضور دارند و ۸۰نفر نیز در بخش آقایان و در رشته‌های حفظ، ترتیل، اذان و قرائت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند که این مرحله نیز در دو مقطع زیر ۱۷سال و بالای ۱۷سال برگزار می‌شود.

مهدی نادی در پاسخ به این پرسش که برای ارتباط‌گیری و جذب عشایر کوچرو که در یک منطقه ثابت استقرار ندارند چه سازوکاری اندیشیده شد، گفت: امسال طرحی را اجرا کردیم تا برای هر روستا یک رابط قرآنی انتخاب شود که این رابطان با روستاییان ارتباط برقرار کردند و شناسایی عشایر مستعد قرآنی در منطقه روستای خود را نیز انجام دادند.

وی افزود: همچنین برای شناسایی این افراد از آموزش و پرورش، فرمانداری و بخشداری‌ها هم کمک گرفتیم تا یقین پیدا کنیم افراد شرکت‌کننده حتماً از روستاییان و عشایر باشند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢ اسفند ١٤٠٢ - ١٤:٣٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: