پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان جهاد کشاورزی خبر داد:

افزایش 4 کیلوگرمی سهمیه آرد عشایر در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افزایش سهمیه آرد عشایر استان از ۸ به ۱۲کیلوگرم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، صالح محمدی در حاشیه برگزاری رویداد فرهنگی و آیینی عشایر گیلان در تالش، از افزایش ۴کیلوگرمی سهمیه آرد عشایر گیلان خبر داد و گفت: سهمیه آرد عشایر استان از ۸ به ۱۲کیلوگرم افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به بهره برداری از ۸۰طرح کشاورزی در گیلان در دهه فجر، افزود: در دولت سیزدهم ۲۶پروژه آبرسانی با ۳۵کیلومتر لوله‌گذاری برای تامین آب عشایر استان با بهره‌مندی ۵۰۰خانوار انجام شده است.

صالحی با اشاره به مشکلات عشایر گیلان درخصوص پروانه چرای دام، اظهار کرد: باهماهنگی با مناطبع طبیعی برای ساماندهی و صدور پروانه چرای دام برای فرزندان عشایر که تشکیل خانواده داده‌اند، اقداماتی انجام و اصلاحاتی نیز برای کسانی که پروانه چرا دارند ولی دام ندارند، انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تکلیف و وظیفه وزارت نیرو درخصوص تامین پنل‌ تولید برق خورشیدی برای ۶۵۴۵خانوار عشایری استان، افزود: این آمار جمعیت عشایری استان گیلان است که به صورت ثبتی مبنایی در سامانه ثبت شده است و همین تعداد خانوار نیز در سامانه ثبتی مبنایی عشایر کوچنده کشور ثبت نشده‌ است.

وی زندگی عشایر را یک ساختار اجتماعی قبیله‌ای دانست و گفت: معاش عشایر بر پایه دامداری و تولید محصولات جانبی دام، عسل و گیاهان دارویی است و جابجایی فصلی و کوچنده بودن نیز از ویژگی های عشایر است که گاها با مشکلاتی همراه است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ بهمن ١٤٠٢ - ٠٢:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: