پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

عشایر یکی از گردانندگان اصلی اقتصاد در جوامع محلی هستند و باید حمایت شوند

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عشایر با تولیدات خود یکی از گردانندگان اصلی اقتصاد در جوامع محلی هستند و باید حمایت شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سیدجواد هاشمی در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: عشایر محصولات دامی و لبنی خود را علاوه بر مصرف خانوار، وارد چرخه بازار می کنند و یکی از گردانندگان اقتصاد در جوامع محلی هستند.

وی با بیان اینکه در ۴5سال انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی در آبرسانی و جاده های دسترسی برای عشایر انجام شده، اضافه کرد: دستگاه های متولی وظیفه دارند نهایت همکاری و حمایت را برای تسهیل در زندگی و بهبود معیشت عشایر در دستور کار قرار دهند.

هاشمی خاطرنشان کرد: جامعه عشایری شهدای زیادی تقدیم نظام  و کشور کرده اند و دین خود را به انقلاب به ویژه در دوران دفاع مقدس و پاسداری از مرزهای کشور ادا کرده اند و امروز نیز در فعالیت های تولیدی و اقتصادی تاثیر بسیار زیادی دارند.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: عشایر در تاریخ پیش از انقلاب، در شکل گیری انقلاب و پس از پیروزی انقلاب در سراشیبی ها و گذرگاه های خطرناکی که برای انقلاب به وجود آمد، بدون هیچ منتی و با اقتدار، اخلاص و شجاعت در صحنه ها حضور یافتند و از کیان کشور صیانت کردند و در برابر زور و استبداد ایستادند.

وی اضافه کرد: عشایر از اولین اقشاری بودند که در جبهه های جنگ در مقابل دشمنان ایستادند و  امروز نیز جبهه آنان تولید لبنیات و گوشت و محصولات دامی و پروتئنیی است.

هاشمی بر همکاری دستگاه‌ های اجرایی استان با امور عشایر تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت عشایر در بخش های مختلف به ویژه در حفط محیط زیست و منابع طبیعی به نحو مطلوبی استفاده کنیم.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: امروز با فراهم شدن زمینه تحصیل برای فرزندان عشایر، شاهد کسب مدارج عالی دانشگاهی توسط آنان هستیم که برای کشور مایه افتخار است.

شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، معاونین استاندار، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و معتمدین و نمایندگانی از عشایر برای بررسی مسائل و برطرف کردن مشکلات عشایر استان در سالن جلسات استانداری در یاسوج برگزار شد.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٠ بهمن ١٤٠٢ - ١٥:٣٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: