پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران: ۲۹۴ پروژه زیربنایی در حوزه عشایری کشور در دهه فجر افتتاح شد

رئیس سازمان امور عشایر ایران از افتتاح ۲۹۴پروژه زیربنایی با اعتبار 450 میلیارد تومان در مناطق عشایری کشور در دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شایان نادری که به نمایندگی از وزیر جهاد کشاورزی برای افتتاح پروژه های جهاد کشاورزی به استان اردبیل سفر کرده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب، اظهار کرد: بخش اعظم این پروژه‌ها افتتاحی و ۱۲پروژه نیز کلنگ‌زنی است و در مجموع ۲۰هزار خانوار عشایری در نقاط مختلف کشور منتفع خواهند شد.

 وی یکی از پروژه‌های بزرگی که در استان اردبیل اجرا شده را "طرح تفکیک آب شرب و کشاورزی آج‌اشمه" به ارزش ۳۲میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: در دهه فجر امسال در استان اردبیل در مجموع 439 میلیارد تومان پروژه‌ در حوزه جهاد کشاورزی افتتاح شد. 

نادری تنوع پروژه‌های اجرا شده در حوزه‌های مختلف زیرساختی استان اردبیل در حوزه کشاورزی را مطلوب دانست و افزود: این روند در سال آینده هم ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در خصوص طرح تولید گوشت قراردادی در کشور نیز اظهار داشت: در قالب این طرح که با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام، معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، سازمان امور عشایر و اتحادیه تعاونی های عشایری اجرا می شود، در گام اول یک میلیون راس دام عشایر، تولید قراردادی می شود.

وی با بیان اینکه در این ساز و کار مشکل نقدینگی عشایر برطرف می شود، یادآور شد: بر اساس ساز و کار اتخاذ شده در این طرح، نهاده دامی به صورت مدت‌دار در اختیار عشایر قرار می گیرد و به ازای نهاده‌ای که دریافت کرده‌اند در بازه زمانی قید شده در قرارداد، گوشت تحویل شرکت پشتیبانی امور دام می‌دهند.

نادری همچنین از اجرای طرح مکمل "به‌گزینی" در کشور خبر داد و اضافه کرد: در این طرح با روش‌های نوین در حوزه تولید مثل روش‌های هورمون، سیدرگذاری و اسنفج، چند قلوزایی در دامی که آبستن نشده، به صورت خارج از فصل هدف‌گذاری شده است.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح‌ها این است که بخشی از دام مولد که طی سال‌های اخیر حذف شده را جایگزین و گوشت مورد نیاز کشور را تامین کنیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٦ بهمن ١٤٠٢ - ١٣:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: