پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

اختصاص 250میلیارد تومان به عشایر کهگیلویه و بویراحمد در سفر رئیس جمهور

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از تصویب 250میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت‌های مناطق عشایری در سفر رئیس جمهور به استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، فضل‌الله آذرفر گفت: رئیس جمهور در دو سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد در دو منطقه عشایرنشین "گرگو" و "دشت سقاوه" حضور پیدا کرد و اعتبارات خوبی برای توسعه مناطق عشایری استان به تصویب رسید.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور برای تقویت زیرساخت‌ها در مناطق عشایری استان 250میلیارد تومان مصوب شد که 100میلیارد تومان آن برای تامین آب و 150میلیارد تومان نیز برای راه‌های عشایری از محل مسئولیت اجتماعی وزارت نفت اختصاص یافت.

آذرفر ادامه داد: همچنین در سفر رئیس جمهور به استان، چهار طرح ویژه عشایر از جمله زنجیره گوشت، توسعه گیاهان دارویی و صنایع دستی و گردشگری عشایر رونمایی شد که در کهگیلویه و بویراحمد به عنوان پایلوت اجرا خواهد شد که بدون شک سبب رونق زندگی عشایر خواهد شد.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در کهگیلویه و بویراحمد 12هزار خانوار عشایری با جمعیت 72هزار نفر زندگی می کنند، اظهار کرد: در سه دهه اخیر به صورت معناداری شاهد کاهش جمعیت عشایری استان بوده‌ایم، ولی در دولت سیزدهم این روند کاهشی شده است.

وی دلیل کاهش جمعیت عشایری استان را تمایل به رفاه شهرنشینی و سختی زندگی عشایری عنوان کرد و افزود: واقعیت امر این است که در مناطق عشایری دیگر آن مردان قدیم نیستند که تحمل بیشتر در سختی ها را داشته باشند.

آذرفر خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر روند کاهش جمعیت عشایری استان در حال کنترل است و با برنامه‌های دولت، برای فرزندان عشایر ایجاد انگیزه شده که زندگی عشایری را ادامه دهند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: توجه دولت در راستای عدالت‌محوری و کاهش فاصله خدمات‌رسانی، سبب شده که روند مهاجرت عشایر استان به شهرها در حال کمتر شدن است.

وی با اشاره بازدیدهای استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مناطق عشایری استان، خاطرنشان کرد: پیگیری و مساعدت مسئولان ارشد استان نسبت به جامعه مولد و کم‌توقع عشایری ستودنی است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٣ آذر ١٤٠٢ - ٠٩:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: