پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اختصاص 38.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به عشایر گلستان

سرپرست امور عشایر گلستان از اختصاص 38.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به عشایر استان برای طرح‌های زنجیره تولید، گردشگری، صنایع دستی و گیاهان دارویی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، احمد پرتانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: تسهیلات تبصره ۱۸بعد از ابلاغ به بانک‌های استان تا سقف 150 میلیون تومان به طرح‌های ارائه شده از سوی عشایر متقاضی پرداخت می‌شود.

وی افزود: از شروع فعالیت دولت سیزدهم تاکنون 54میلیارد تومان تسهیلات به ۵۰۰نفر از عشایر گلستان در قالب دامدار کارت، زنجیره گوشت قرمز، تبصره ۱۶ و صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

پرتانی بیان کرد: استان گلستان به لحاظ نسبت دام و جمعیت عشایری، در رتبه بیستم کشور قرار دارد و بر اساس آمار جذب تسهیلات در جایگاه چهارم قرار گرفته‌ است.

سرپرست امور عشایر گلستان گفت: تلاش می کنیم عشایر با دریافت تسهیلات در بخش‌های مختلف با محوریت صنایع دستی و گردشگری بتوانند اشتغال پایدار برای خود و خانواده‌هایشان همراه با درآمد مناسب ایجاد کنند.

وی با اشاره به خسارت بارندگی‌ اخیر به عشایر استان، اظهار کرد: بارندگی‌ دوهفته گذشته در گلستان صمن ایجاد تاثیر مثبت در افزایش رطوبت خاک و بهبود روند رشد علوفه‌ها، باعث بروز 9میلیارد تومان خسارت به راه‌های دسترسی و ابنیه عشایر استان شد.

پرتانی افزود: همکاران مشغول ساماندهی راه‌های عشایری در منطقه آجی‌سونارلی به سمت پاشاویلی هستند و تاکنون بیش از ۷۰کیلومتر از مسیرهای عشایری خسارت دیده بازگشایی شده است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٤ آذر ١٤٠٢ - ٠١:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: