پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


عشایر ایلام از اول آذر اجازه اتراق در مناطق گرمسیری را دارند

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: عشایر استان از یک آذر و عشایر مهمان نیز از ۱۵ آذر اجازه ورود به مناطق گرمسیری ایلام را دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمدجواد خانزادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب، اظهار کرد: خارج از تاریخ یادشده، عشایر مهمان و بومی حق ورود به مراتع استان را ندارند و باید علوفه دام خود را خریداری و تامین کنند.

وی افزود: هم اکنون بیشتر عشایر کوچرو استان ایلام در مناطق "میان بند" اتراق دارند و از اول آذر به تدریج به نواحی قشلاقی و گرمسیری مستقر خواهند شد.

خانزادی ادامه داد: عشایر مهمان بایستی با استفاده از خودروهای حمل و جابجایی احشام، به سمت مراتع استان کوچ کنند و از شیوه کوچ سنتی بپرهیزند.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام یادآور شد: همچنین عشایر مهمان قبل از ورود به استان ایلام، نسبت به مایه کوبی احشام، طیور و سگ های گله خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۲۸۹کیلومتر ایلراه در استان وجود دارد، ابراز کرد: عملیات بهسازی و مرمت ایلراه های استان در شهرستان های گرمسیری محل تردد قشلاق عشایر در حال انجام است.

خانزادی در مورد شرایط نامساعد جوی هم توضیح داد: به همه عشایر کوچرو هشدارهای لازم در خصوص عدم اتراق در حاشیه رودخانه ها و خشکه رودها و پرهیز از حضور در ارتفاعات داده شده است.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٦ آبان ١٤٠٢ - ١٧:٤٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: