پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:

۳۰۰۰ معلم همراه با عشایر کوچ می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: سه هزار معلم همراه با ایل کوچ می‌کنند و در بین آنان زنان معلمی هستند که همراه با خانواده راهی کوچ می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، رضامراد صحرایی در جشنواره "بهیندخت" با بیان اینکه نیمی از دانشجو معلمان در کشور زنان هستند، گفت: 8 میلیون دانش‌آموز دختر و 550 هزار معلم زن در سراسر کشور داریم.

وی افزود: اکنون وضعیت مدارس و دانش‌آموزان ایران نسبت به کشورهای دیگر و سال‌های گذشته به مراتب بهتر است اما آنچه انقلاب اسلامی از ما می‌خواهد و آرمان شهدا است بسیار والاتر است.

صحرایی بیان کرد: سند تحول بنیادین تأکید دارد که کتاب‌های درسی متناسب با جنسیت دختران و پسران متفاوت باشد، همچنین فرهنگ حیا نهادینه شود و خانواده از طریق مدرسه آموزش ببیند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سه‌چهارم کارمندان شاغل زن کشور در آموزش و پرورش حضور دارند، گفت: باید برای بخش امور زنان و انجمن اولیا و مربیان ساختار سازمانی مستقل و قوی داشته باشیم  که در تلاش برای ارتقای جایگاه و ساختار این مجموعه‌ها هستیم و برای تحقق آن همه را با خود همراه خواهیم کرد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٢ آبان ١٤٠٢ - ١٢:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: