پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس فراکسیون عشایری مجلس:

مجلس همراه و پشتیبان جامعه عشایری و سازمان امور عشایر است

رئیس فراکسیون عشایری مجلس گفت: باید جامعه عشایری را حفظ کنیم و مجلس همواره همراه و پشتیبان جامعه عشایری و سازمان امور عشایر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، علی کریمی فیروزجایی در جلسه امور عشایر مازندران با اظهار اینکه سبک زندگی عشایر خاص است و از نظر میراث فرهنگی و اقتصادی حائز اهمیت است، گفت: زندگی عشایر نوعی سبک اقتصادی مقاومتی به شمار می رود.

وی با بیان این که ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر تامین می شود، حمایت های صورت گرفته از این جامعه را حداقلی برشمرد و گفت: زندگی عشایر نیازمند تقویت بیشتر است و باید مشکلات فراروی این قشر نجیب را به حداقل برسانیم.

رئیس فراکسیون عشایر مجلس با بیان اینکه مجلس طی دو سال اخیر حمایت های خوبی از عشایر انجام داده است، گفت: برای بهسازی ایلراه های عشایر اعتبار 25 میلیارد تومانی سال قبل به هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته و برای تامین تانکرهای آبرسان عشایر نیز اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

کریمی فیروزجایی افزود: در حوزه آموزش و پرورش عشایر نیز ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده هرچند بخشی از این اعتبارات هنوز تخصیص نیافته است.

وی با تقدیر از تلاش های سپاه پاسداران برای حل مشکلات عشایر کشور، گفت: عشایر در امتداد اقلیم کوچ می کنند و باید این جامعه را حفظ و حراست کنیم و مجلس همواره همراه و پشتیبان سازمان امور عشایر و جامعه عشایری است.

رئیس فراکسیون عشایری و نماینده مرئم بابل در مجلس با اظهار اینکه چهار هزار و۸۰۰ نفر عشایر در مازندران کوچ می کنند، گفت: امور عشایر استان امکانات لازم را ندارد و دستگاه ها باید برای رفع نیازهای  عشایر به عنوان جامعه مولد تلاش کنند.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١ بهمن ١٤٠١ - ١١:٠٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: