پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی:

۵۲۰ پنل خورشیدی بین عشایر آذربایجان غربی توزیع می شود

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده امسال ۵۲۰ پنل تولید برق خورشیدی در بین عشایر استان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی ناجی افزود: امسال با تمهیدات اندیشیده شده برای رفع مشکلات عشایر، ۵۲۰ پنل خورشیدی با هدف تامین برق بین عشایر استان توزیع می شود.

وی افزود: از این تعداد ۳۷۰ پنل خورشیدی با تفاهم‌های صورت گرفته از طریق شرکت توزیع برق و ۱۵۰ پنل نیز از طریق سازنده‌ها در مجموع با ۱.۲ میلیارد تومان هزینه در اختیار عشایر استان قرار می گیرد.

ناجی با بیان اینکه سال گذشته نیز حدود دو میلیارد تومان برای تامین پنل های خورشیدی هزینه شده بود، اضافه کرد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و مشکلات ایجاد شده برای عشایر، تامین تانکرهای سیار آبرسان و آبشخورهای دامی گالوانیزه سیار در برنامه قرار گرفته و خریداری شده است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی ادامه داد: بیش از ۲۸ میلیارد ریال نیز برای تامین تانکرهای آبرسان سیار هزینه شده تا مشکلات در این حوزه رفع شود.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد تولیدات پروتئینی عشایر کشور در آذربایجان غربی توسط عشایر تولید و به بازار عرضه می‌شود، یادآور شد: عشایر استان در تولید صنایع دستی داری و غیر داری و صنایع سنتی فعالیت دارند و سالیانه بیش از ۲۳۰ هزار تن محصولات کشاورزی تولید و به بازارعرضه می‌کنند.

ناجی گفت: عشایر استان با دارا بودن بیش از دو میلیون واحد دامی تولید ۵۰ هزار تن شیر در سال تولید می کنند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٨ دی ١٤٠١ - ٠٩:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: