پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


آتش هایقر بامداد چهارشنبه مهار شد

سه مرد عشایری زنده زنده در آتش هایقر سوختند

سه نفر از عشایر فیرورآباد در حین خاموش کردن آتش در ارتفاعات "تنگ هایقر" در آتش محاصره شدند و زنده زنده سوختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، این آتش سوزی که از ظهر روز دوشنبه ١١ مرداد در ارتفاعات "تنگ هایقر" از توابع شهرستان فیروزآباد در استان فارس آغاز شده بود، بامداد روز چهارشنبه 13 مرداد مهار شد.

بنا به گفته شاهدان عینی، گستردگی این آتش سوزی زیاد بود و هفت نفر از عشایر منطقه برای مهار آتش اقدام می کنند که با وزش شدید باد، سه نفر از آنان در آتش محاصره و زنده زنده می سوزند و عضو دیگر خانواده جانبازی نیز بر اثر شدت جراحات وارده به بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمونین (ع) شیراز انتقال داده می شود.

سخت گذر و صخره‌ای بودن "تنگ هایقر"، پوشش گیاهی انبوه خشک، دمای بالای هوا و وقوع باد شدید دست به دست هم دادند تا مهار آتش به کندی پیش برود و این سه مرد عشایری که اعضای یک خانواده بودند جان خود را از دست بدهند.

علت این حادثه در دست بررسی است و هنوز در خصوص علت اصلی وقوع آتش سوزی و میزان خسارت‌های وارده گزارشی از سوی دستگاه های مسئول ارائه نشده است.

"تنگ هایقر" در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان فیروزآباد با طبیعتی بکر و جنگل‌های انبوه و حیات وحشی کم نظیر در مسیر فیروزآباد به قیروکارزین قرار دارد. درختان کیالک، بنه، پسته و بادام کوهی از مهمترین پوشش گیاهی این منطقه است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٤ مرداد ١٤٠٠ - ١٣:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: